SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Aysal G.Saray’a kefil oldu

2 milyon dolarlık alacağını silen eski başkan, 25 milyon doları kongre arefesinde olmak üzere toplam 40 milyon dolarlık krediyi şahsi kefaletini kullanarak kulübe kazandırdı.

Güncellenme: 09:23, 31/10/2014
Aysal G.Saray’a kefil oldu

GALATASARAY'DAKİ başkanlık dönemi 25 Ekim'de biten Ünal Aysal'ın ekonomik sıkıntıyı aşmak için büyük bir fedakarlık yaptı. Galatasaray'a hemen her branşta unutulmaz zaferler yaşatmasına rağmen özellikle mali tablo nedeniyle sert şekilde eleştirilen Aysal'ın kulübün kullandığı toplam 40 milyon dolarlık kredi şahsi kefaletinin bulunduğu ortaya çıktı.

Her branşta zirveye

AYSAL, seçim öncesi yeni gelecek yönetime sıcak para bırakabilmek için çekilen 25 milyon dolarlık krediye de şahsen kefil olurken, 2 milyon dolarlık alacağını bir kalemde sildi. Aysal döneminde Galatasaray, özellikle futbol ve basketbolda unutulmaz başarılar kazanmıştı. Sarı-kırmızılı futbolcular Aysal döneminde 2 lig şampiyonluğunun yanı sıra 2 TFF Süper Kupa zaferi, 1 Ziraat Türkiye Kupası, 1 de Emirates Kupası'nı müzesine kaldırdı. Devler Ligi 2 kez gruplarından çıktı, 1 kez de çeyrek final oynadı.

Yayınlanma Tarihi:09:18,