SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

PFDK’dan Töre ve Yıldırım’a ağır ceza

PFDK Fenerbahçe başkanı Yıldırım'a müsabaha hakemine hakaretten 60 gün hak mahrumiyeti cezasına çarptırdı. Beşiktaş'lı Gökhan Töre'ye ise 3 maç men cezası çıktı.

Güncellenme: 19:11, 30/10/2014
PFDK’dan Töre ve Yıldırım’a ağır ceza

Sonucu merakla beklenen Profesyonel Disiplin Kurulu‘nun Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım‘a ve Beşiktaş’ın yıldız futbolcusu Gökhan Töre’ye kestiği cezalar belli oldu.

Kurul bugün yaptığı haftalık olağan toplantısında TFF Hukuk Müşavirliği tarafından müsabaka hakemine yönelik hakaret ve tehdidi gerekçesiyle sevk edilen Fenerbahçe başkanına 60 gün hak mahrumiyeti ve 26 bin tl para cezası kesti.

Kurul Kayseri Erciyesspor maçında rakip takım futbolcusuna yöneliki hakareti nedeniyle Beşiktaş’lı Gökhan Töre’yi de 3 maç men cezasına çarptırdı.

Bu arada Cizrespor, ideolojik propaganda nedeniyle PFDK‘ya sevk edildi.

Yapılan açıklama şu şekilde:

Cizrespor Kulübü’nün 28.10.2014 tarihinde oynanan Cizrespor – Göztepe A.Ş. Ziraat Türkiye Kupası müsabakasında Futbol Disiplin Talimatının 52. maddesi gereği “saha olayları”, 53. maddesi gereği “çirkin ve kötü tezahüratı” ve 42/4. maddesi gereği “ideolojik propagandası” nedeniyle PFDK’ya sevkine karar verilmiştir.

Yayınlanma Tarihi:18:31,