SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Yarsuvat’tan güldüren sözler

Sarı-Kırmızılı kulübün Başkanı Duygun Yarsuvat ve yönetim kurulu üyeleri, Ünal Aysal döneminde yaşanan gerginliğe son vermek amacıyla bugün Riva'ya gidip, TFF Başkanı Yıldırım Demirören'i ziyaret etti.

Güncellenme: 17:59, 30/10/2014
Yarsuvat’tan güldüren sözler

Galatasaray Kulübü ile Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) arasında Ünal Aysal döneminde yaşanan gergin hava, Aysal’ın görevi bırakmasının ardından normale dönmeye başladı.

Sarı kırmızılı kulübün yeni başkanı Prof. Dr. Duygun Yarsuvat, ikinci başkan Prof. Dr.Hamdi Yasaman, başkan yardımcısı Abdurrahim Albayrak ve yönetici Dr. Cem Kınay ile birlikte dün Riva’ya giderek TFF Başkanı Yıldırım Demirören ve yönetim kurulu üyeleri ile bir araya geldi.

Görüşmede Demirören, başkanlığa yeni seçilen Yarsuvat ve arkadaşlarını kutlarken, sarı kırmızılılar da TFF’den beklentilerini dile getirdi.

Galatasaraylı yöneticiler TFF’ye giderken bir de jest yaparak, hediye olarak çikolata götürdü.

YARSUVAT’IN SÖZLERİ GÜLDÜRDÜ

Başkan Duygun Yarsuvat, Riva’daki Hasan Doğan Tesisleri'nden çıkışta yaptığı açıklamada, “Fevkalade bir tesisle karşı karşıya kaldık, hayranlık duyduk gidiyoruz. Böyle bir tesise sahip olmak, Türk futbolu için çok önemli. Sayın Başkanı tebrik ediyorum. Türk futboluna ve sosyal hayatına bir tesis kazandırmıştır” dedi.

Yarsuvat’ın ardından söz alan TFF Başkanı Yıldırım Demirören ise göreve yeni seçilen başkanı kutlayarak “Nazik ziyaretleri için teşekkür ediriyorum. Galatasaray, Türk futbolunun en önemli parçalarından biri. Sizin gösterdiğiniz gibi büyük bir buluşma da değil. Biz aileyiz, her zaman bir araya geliriz” dedi.

Bir gazetecinin Galatasaray ile Federasyon arasındaki sorunları hatırlatması üzerine ise ilk sözü Yıldırım Demirören aldı. “Ben de onları ziyaret edeceğim” diyen Demirören TFF ile Galatasaray arasında kavga olamayacağını ifade ederken, Yarsuvat’ın espirili sözleri herkesi güldürdü: “Niye ayrılık gayrılık yapıyorsunuz? Biz federasyon ile kavga mı edeceğiz, güreş mi yapacağız? Burası, Futbol Federasyonu, judo falan değil. Olsa güreşiriz”

Yayınlanma Tarihi:17:04,