SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ali Dürüst’ten fedakarlık açıklaması

Galatasaray Sportif AŞ'de görev alıp, futbol takımıyla ilgilencek olan Ali Dürüst; "Mayıs ayına kadar fedakarlık yapacağım. Bu zor günlerde aksi olmazdı. Prandelli ile futbolcular arasında yaşanan güven sorununu gidermeye çalışacağız ve her şeye yeniden başlayacağız." dedi.

Güncellenme: 10:00, 30/10/2014
Ali Dürüst’ten fedakarlık açıklaması

Galatasaray’ın yeni başkanı Duygun Yarsuvat’ın yönetimine girmeyen ama Sportif AŞ’de görev alacağı söylenen Ali Dürüst, Sabah gazetesinden Levent Tüzemen’e konuştu.

“Görevi kabul ettim” diyerek konuşan Dürüst şunları söyledi: “7 aylık süreç için fedakarlık yapacağım. Bunun nedeni Galatasaraylı olmamdır. Bana ihtiyaç duyuldu ve böyle zorlu günlerde buna ‘hayır’ diyemezdim.”

“GEÇ KALINMIŞ BİR DURUM YOK”

Bıraktığımız nokta ile şimdiki hal arasındaki erozyonu göreceğim. Nelerfarklılaşmış. Takım ile teknik heyet arasında bir kopukluk var. Bunu araştıracağım. Hoca ile oturup konuşucağız. Yanlış anlaşılmaları ve yanlış kararları ortadan kaldıracağız..

Prandelli ile futbolcular arasında yaşanan güven problemini sorunu gidermeye çalışacağız. Hocanın isteklerini dinleyeceğiz biz de kendi taleplerimizi aktaracağız. İyi ve kaliteli bir kadromuz var. Şampiyon olacak güce sahibiz, öncelikli hedef takım ruhunu oluşturmak ve bir aile olmak. Bunun için geç kalınmış bir durum yok. Yarış yeni başlıyor.”

Yayınlanma Tarihi:09:58,