SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Tarık ERYİĞİT / DIŞ HABERLER

FIFA‘nın açıkladığı Ballon d’Or (Altın Top) ödülü aday futbolcuları arasında Luka Modric‘in de yer alması, en çok Beşiktaş Teknik Direktörü Slaven Bilic‘i sevindirdi.

 

Hırvatistan Milli Takımı‘nı çalıştırdığı dönemde öğrencisi olan Modric‘i “Dünyanın en iyi orta sahası” olarak nitelendiren Bilic, Hırvat yıldızın 2014 yılında sergilediği performans ile ‘Altın Top‘ ödülüne aday olmayı hak ettiğini savundu.

Real Madrid forması ile İspanya Kral Kupası ve Şampiyonlar Ligi‘ni kazanma başarısı gösteren Modric hakkında konuşan Bilic şunları söyledi:

İspanya Ligi orta saha oyuncularına büyük sorumluluğun düştüğü bir turnuva… Modric de bu ligin en iyi orta saha oyuncusu seçildi. Bu nedenle ‘Altın Top‘ adayları arasında yer alması oldukça doğal. Fazla ön planda olmadığı ve reklam peşinde koşmadığı için popüler bir futbolcu değil. Ancak bence her futbolcunun örnek alması gereken bir isim…”

 

Modric‘in ödülü kazanma şansını da değerlendiren Hırvat çalıştırıcı “Cristiano Ronaldo, Lionel Messi, Zlatan Ibrahimovic, Arjen Robben ve Franck Ribery gibi isimlerin arasından sıyrılması oldukça zor. Ödülü kazanacağını düşünmüyorum. Ancak Modric, Real Madrid‘in Ronaldo‘dan sonra en önemli futbolcusu… Bölgesinde ise dünyanın en iyisi…” değerlendirmesinde bulundu.