SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Nordin Amrabat’ın inadı sonunda kırıldı

Galatasaray'ın sezon başında Malaga'ya kiraladığı Faslı fubolcu: "Malaga eğer beni kadrosunda tutmak isterse, bu kolay olur"

Güncellenme: 12:17, 29/10/2014
Nordin Amrabat’ın inadı sonunda kırıldı

İspanyol spor gazetesi Marca’da yayımlanan demecinde, “Burada kendimi sevilen biri olarak hissediyorum. Bu yüzden Malaga’ya döndüm” ifadelerini kullanan Amrabat, “Bana güvenen başka kulüpler de olduğunu biliyorum ama şu anda benim için en iyi opsiyon Malaga. Malaga’nın isterse bonservisimi satın alma opsiyonuna sahip. Eğer bunu öderse burada kalacağım yoksa Galatasaray’a döneceğim. Onlarla 2 yıllık daha sözleşmem var” şeklinde konuştu.

Amrabat, 27 yaşında iddialı bir futbolcu olduğunu, UEFA Şampiyonlar Ligi ve ya Avrupa Ligi’nde oynamak istediğini dile getirdi. Malaga’nın bu sezon ligi ilk 10 içinde bitirebileceğini ancak gelecek sezon Avrupa kupalarına katılmak için gerekli olan ilk 6’ya girme şansının zor olduğunu dile getiren Amrabat, “Ama Kral Kupası Avrupa’ya gitmek için iyi bir yol. Diğer büyük takımların başka hedefleri var. Bence her şeyimizi vererek, bu kupaya asılmalıyız. Finale kalırsak gelecek sezon kısa yoldan UEFA Avrupa Ligi’ne gidebiliriz. Kral Kupası 4-5 maç kazanarak finale çıkabildiğin bir turnuva” yorumunu yaptı.

Amrabat, bu sezon ortaya koyduğu iyi futbolla ilgili yöneltilen bir soruya ise “Bu sezon benim için yeni, farklı bir yerde oynuyorum. Cristiano Ronaldo ve Messi’nin futbolunu nasıl herkes biliyorsa benim futbolumu da herkes biliyor. Kendimi onlarla kıyaslamıyorum ama rakipler benim oynadığım futbolu biliyorlar. Ama buna rağmen gol atmaya, şaşırtmaya devam ediyorum. Bundan sonra da kalitemi artırmaya ve şaşırtmaya devam etmeye çalışacağım” cevabını verdi.

Amrabat, geçen sezon La Liga’da maç sırasında eliyle hakeme gözlük işareti yapmasından dolayı gördüğü kırmızı kartın hatırlatılması üzerine de “Hollanda’da bunu yaptığımda hiçbir şey olmuyor. Bazen gülüyorlar bile. Hollanda’da hakem ile konuşabilir hatta şakalaşabilirsin. Burada yapamayacağımı artık biliyorum. Ayrıca Türkiye’de Galatasaray’da Hollanda’da PSV’de oynadım. Büyük kulüpler ve hakemlerin her zaman büyüklere daha iyi davrandığı söylenir. Bence de öyle. Aynı şeyi büyük takımlarda yaptığında ceza vermezler” şeklinde konuştu.

Öte yandan Fas’ın Ebola virüsü yüzünden 2015 Afrika Kupası’na ev sahipliği yapmak istememesiyle ilgili görüşü sorulan Fas Milli Takımı’nın oyuncusu Amrabat, “Çok zor bir durum. Eğer bir Ebola virüsü gelirse bu gerçekten bir tehlike olur. Fas halkı için bu, bir futbol turnuvasından daha önemli. Eğer ülkeden biri ölürse nasıl oynayabilirsin? Eğer risk az ise, maçlar oynansa bile bunu kararını almak kolay olmaz. Gerçekten çok zor bir karar. Çünkü ne olacağını bilmiyoruz. Bu kararı alacak kişi olmadığım için memnunum” ifadelerini kullandı.

Röportajda Amrabat’ın bonservis bedeli 3,5 milyon avro olarak belirtildi.

Yayınlanma Tarihi:11:10,