SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Düzce Üniversitesi Gölyaka Meslek Yüksekokulu Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü tarafından Spor ve Medya konulu panel düzenlendi. Panele konuşmacı olarak Galatasaray eski yöneticisi Turgay Kıran, spor spikeri Sabri Ugan, ve gazeteci Hakan Can katıldı.

Galatasaraylı eski yönetici Turgay Kıran, özellikle futbolda taraftar baskısının çok büyük olduğunu belirterek, “Şiddeti hakikatten önlemenin yolu insanları stada sokmamaktan geçmiyor. Statlardaki kamera sistemlerine rağmen kimsenin ceza aldığını görmedik. Güvenlik güçlerinin yanında kendimizin de bazı tedbirler alması lazım. Bizim gücümüz taraftarımıza yetmiyor bunu açıkça söylememiz lazım. Çünkü taraftar baskısı zaman zaman o kadar güçleniyor ki yönetici olarak statlara bile zor girip zor çıkıyoruz. Zaman zaman evimize kadar, statlarda yaşadığımız protestolarla karşı karşıya kalıyoruz. Sonuçta hepimiz sevdiğimiz renklere bağlıyız. Ne yazık ki biz bunları yönetemedik. Burada da biz yöneticilerin kabahatlı olduğuna inanıyorum. Çünkü taraftara karşı dik durabiliriz. Dövülürüz ki, ben dayak yedim. Daha da ileri giderler arabamızı yakarlar. Daha da ileri gidebilirler vurabilirler ama bir yerde son olabilir. Yöneticiler olarak biz çekildikçe bu sahayı açık bırakıyoruz. Dolayısıyla umarım ki sporda Türkiye'de bu yasa yeniden revize edilir. İnsanlarımız biraz daha işe ciddiyetle bakarlar çünkü sonuçta o stada o salona çocuk çocuğumuz eşimizle gidiyoruz. Onların da o ortamda olması için hepimizin gayret göstermesi lazım” dedi.

“G.SARAY İÇİN GÖREVE HAZIRIM”

2015 Mayıs ayında yapılacak seçimde aday olabileceğini belirten Turgay Kıran, şu ifadeleri kullandı.

“Büyük paraları olduğu söylendi. Çok büyük para vereceği söylendi. Galatasaraylı büyüğümüz abimizdi ama bugüne kadar Galatasaray'a 5 kuruş vermedi. Tam tersi Galatasaray'ın bu zaman içerisinde 1,2 milyar dolar geliri ve gideri oldu ama hiçbir borcumuzu da ödeyemedi. Ödeyemeyince bu sefer bizler Galatasaray sevdalıları biraz olay çıkartmaya çalıştık bir an evvel ‘ya git veya şu durumu düzelt’ diye. O da kolay yolu, gitmeyi seçti. Galatasaray tüzük gereği 1 ay içinde seçimle karşı karşıya geldi. O seçimde ben de arkadaşlarımızla çalışıyordum. Alp Yalman’ı arayıp ‘biz hazırlanıyorduk sen çıktın’ dedik. ‘Ben bu işe tabiri caizse taşın altına elimi değil, her şeyimi koyuyorum’ dedi. Biz o kadar büyümemiştik, elimizi koyabilecektik taşın altına dolayısıyla saygı ile karşıladık. Bu seçimde de görüldüğü gibi Alp Yalman lise dışından bir başkan adayımızdı. Duygun Yarsuvat kazanmış oldu. Liseliler eline almış olduklarını aldılar. Bundan sonra Mayıs ayında artık liseli-lisesiz fark etmeden seçim bekliyor Galatasaray’ı. Mayıs ayında yapılacak seçimde Galatasaray için taşın altına elimi sokmaya hazırım ve adaylığımı koyacağım. Duygun Yarsuvat’ı tebrik ederim, başarılı olmasını isterim. Ben de aday olmayı düşünmüştüm ama sayın Alp Yalman adaylığını açıkladığı için kendimi öne çıkartmadım. Ancak gelecek yılki seçimde başkanlığa şimdiden talibim” açıklamasında bulundu.

“FATİH TERİM’İN GÖNDERİLMESİ YANLIŞ”

Galatasaray'ın kötü gidişi ile ilgili olarak ise Turgay Kıran, “Baştaki adam nasılsa takım öyle gider. Başta sıkıntı varsa takıma da sirayet edecektir. Sevgili Fatih Terim geldiği zaman takımın başına iki sene üst üste şampiyonluk yaşadı. Üçüncü döneminde ise son derece yanlış bir zamanlama ve yanlış bir taktikle gönderilince takımda da moral kalmadı. Gelen teknik direktör başarısız. Dolayısıyla ‘at sahibine göre kişner’ derler, çok doğru. Cesare Prandelli'nin yapacağı bu. Bundan başka bir şey yapma şansı yok. Yapsa İtalya Milli Takımı’nı bir yere çıkarırdı. Çocuklarda görüyorsunuz ki ruh kalmamış. Selçuklar, Buraklar artık laf olsun diye oynuyorlar” dedi.

Vatan

Yayınlanma Tarihi:10:50,