SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ersun Yanal Galatasaray’a gelirse…

Prandelli'nin görevine bir an önce son verilmesini isteyen taraftarlar, sosyal medyada örgütlendi. Sarı-Kırmızılılar takımın başına Ersun Yanal'ın getirilmesi için kampanya başlattı. Öne çıkan üç gerekçe var: 1- Yerlileri tanıması, 2- Hücum futbolcu oynatması, 3- Fener'den intikam alma planı.

Güncellenme: 10:04, 29/10/2014
Ersun Yanal Galatasaray’a gelirse…

Her ne kadar Galatasaray’ın yeni başkanı Duygun Yarsuvat, teknik direktör Cesare Prandelli’yi göndermeyi düşünmediğini söylese de, tehlike çanları İtalyan hoca için çalmaya devam ediyor. Cuma günü oynanacak Kasımpaşa maçında alınacak bir mağlubiyet halinde, kamuoyu baskısıyla birlikte Prandelli’ye veda edilmesine kesin gözüyle bakılıyor. Nitekim taraftarlar da, tecrübeli hocanın biletinin derhal kesilmesinden yana tavır aldı.

Selçuk, Burak, Umut…

Sosyal medyada konuyla ilgili görüşlerini dile getiren taraftarların 1 numaralı teknik direktör adayı ise Ersun Yanal. Taraftarları bu şekilde düşünmeye sevk eden birkaç unsur var. Bunlardan biri, Ersun Yanal’ın Galatasaray’daki yerli oyuncuları çok iyi tanıması. Zira Selçuk İnan, Umut Bulut, Burak Yılmaz gibi isimlerle daha önce birlikte çalıştı ve onları yeniden forma sokabileceği tahmin ediliyor.

1 puana tahammülü yok

Diğer taraftan Galatasaray taraftarının Fatih Terim döneminden alışık olduğu hücum futbolunu, en iyi Ersun Yanal’ın yerine getirebileceği kanısı hakim. Fenerbahçe’ye 3 santrforla oynattığı futbol ve beraberliğe bile tahammülü olmayan yapısı, en çok hatırlatılan konular arasında.

Ekstra motivasyon olur

İşin bir başka boyutu da, Yanal’ın Fenerbahçe’den intikam alma isteği. Şampiyon yaptığı takımdan ‘özel’ gerekçelerle gönderilen ve futbolcularla yaptığı diyaloglar dışarıya servis edilerek itibarsızlaştırma kampanyasına maruz kalan Ersun Yanal’ın, bu duygu ve düşüncelerle takımını ekstra motive edebileceği düşüncesi de taraftarlar arasında oldukça yaygın.

Denizli: Kesinlikle olmaz

Galatasaray Teknik Direktör aradığında adı hep en üstte yer alan Mustafa Denizli, önceki akşam Lig TV’deki programında yaptığı açıklamada, defteri tamamen kapattı. Tecrübeli hoca, “Galatasaray’ı çalıştırmak kesinlikle planlarım arasında yok. Böyle bir şeyi kesinlikle düşünmüyorum” ifadesini kullandı.

Hagi de kapıyı kapattı

Adı Galatasaray’la anılan bir başka teknik adam Gheorghe Hagi de, görevi düşünmediğini dile getirdi. Rumen çalıştırıcı, “Galatasaray’a gitmek gibi bir durum söz konusu değil. Zaten bana gelen bir şey de yok” diye konuştu.

Milliyet

Yayınlanma Tarihi:09:54,