SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Yıldırım yine o grubu işaret etti

Fenerbahçe başkanı Aziz Yıldırım gelen tepkiler üzerine gözyaşlarını tutamayan hocası İsmail Kartal'a, “Bunları kafana takma. Sen işine ve çalışmana bak. Ama şunu bil ki bu protestoların seninle ya da takımla bir ilgisi yok. Belli bir grup kasıtlı olarak bunu yapıyor” dedi.

Güncellenme: 09:27, 28/10/2014
Yıldırım yine o grubu işaret etti

Gençlerbirliği maçında tribünlerden yükselen protesto ve ardından gelen “Ersun Yanal” sesleri nedeniyle kulübeye giren ve gözyaşlarını tutamayan Teknik Direktör İsmail Kartal'a bir destek de Başkan Yıldırım'dan geldi.

Maçtan sonra hocası ile özel görüşen Yıldırım, Kartal'ın üzüntüsüne ortak oldu. Sarı-lacivertli kulübün patronu, gelen tepkilerin kişisel veya takımın performansı ile ilgili olmadığını belirtti, “Bunları kafana takma. Sen işine ve çalışmana bak. Bu görevde her zaman bu tip olaylar olabilir. Daha önce de yaşandı. Ama şunu bil ki bu protestoların seninle ya da takımla bir ilgisi yok. Belli bir grup kasıtlı olarak bunu yapıyor” dedi.

ODAYA KAPANDI

Bu sözlerle daha önce de problem yaşadığı Genç Fenerbahçeliler Grubu'nu kasteden ve tribünlerin büyük bölümünün protestolara uymadığının altını çizen Yıldırım ayrıca Kartal'a takımın iyi yolda olduğunu belirttiği öğrenildi. Yönetim olarak kendisine güvendiklerini bir kez daha tekrarlayan Başkan Yıldırım, “Başarılı olacağına biz inanıyoruz” ifadesini kullandı.

Bu arada Teknik Direktör İsmail Kartal, Gençlerbirliği maçının ardından mesaiye devam etti. Takım izinli olmasına rağmen pazar gününü tesislerde geçiren Kartal, odasında siyah-beyazlıların maç kasetlerini izledi. Saatlerce rakibi izleyen tecrübeli çalıştırıcı, Beşiktaş'ın zayıf yönlerini belirlemeye çalıştı.

Milliyet

Yayınlanma Tarihi:09:06,