SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Prandelli’den Aysal’a salvo!

Galatasaray'ın hocası, eski başkanın sezon başında kendisine verdiği sözleri tutmadığını öne sürdü. Prandelli; “Hayatımda böyle şey yaşamadım. Tesislerin kapısından giriyorum beni gören 'para' diyor. Paradan başka şey konuşulmuyor. Florya'ya hiç yönetici gelmedi, başkanı bir kez gördüm." dedi

Güncellenme: 09:43, 28/10/2014
Prandelli’den Aysal’a salvo!

Galatasaray’da artık kronikleşen bir sorun maddi kriz…

Ortalama 2 yılda bir ayyuka çıkan para problemi, UEFA Fair-Play kriterleri ile birlikte bir kez daha G.Saray yönetimini zora soktu. Eski başkan Ünal Aysal bu konuda “Her takım kadar sıkıntılıyız” dese de oyuncuların ödenmeyen paraları huzursuzluğu daha da körüklüyor.

İşte bu ortamda en büyük sıkıntıyı yaşayanların başında ise yine Prandelli geliyor. Oyuncularının aklını ‘sahada’ tutmayan çalışan İtalyan’ın sıkıntıları var… Ancak bu sıkıntılar için Prandelli’nin eleştiri okları ise eski başkan Ünal Aysal’a çevrilmiş durumda…

‘DÜNYA KADAR SÖZ VAR'

Aysal’ın kendisini yarı yolda bıraktığına inanan Prandelli, “Hayatımda böyle şey görmedim. Tesislerin kapısından giriyorum beni gören ‘para’ diyor. Paradan başka şey konuşulmuyor. Teknik direktör bunlarla uğraşmaz. Sneijder’in parası verildi, diğerlerinin verilmedi. Bu yanlış. Bir futbolcu ‘paramı alamadım’ diye oynamamazlık yapamaz. Bir yönetici gelip futbolcuya ‘Paranı ödeyeceğiz. Sen de oynamaya mecbursun’ demiyor.

Florya’da bir kişiyi görmedim, başkanı sadece bir kez gördüm. Bana gelirken dünya kadar söz verdi. Hiçbirini yapmadan kaçtı gitti” diyerek tepkisini gösterdi.

Milliyet