SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ayrılık tarihi belli oldu

İki maçta üst üste 4 yiyerek G.Saray tarihine geçen Cesare Prandelli’nin sarı-kırmızılı ekipteki günleri sayılı... İtalyan teknik adamın istifası şimdilik beklemeye alındı. Yeni yönetim, Dortmund maçından sonra Prandelli’nin işine resmen son verecek

Güncellenme: 09:15, 28/10/2014
Ayrılık tarihi belli oldu

Bahadır ÇOKİŞLER / AMKSPOR

Dünya Kupası'nda İtalya'nın Kosta Rika ve Uruguay'a geçilerek gruptan çıkamaması sonrası milli takımdaki görevinden istifa eden ve Galatasaray'a imza atan Cesare Prandelli, Türkiye macerasının sonuna geldi. Başakşehir önünde alınan 4-0'lık hezimet sonrasında basın toplantısına çıkmayan, stadı sinirli bir şekilde terk eden İtalyan teknik adamın, Florya'da yönetici Abdurrahim Albayrak'la yaptığı görüşmede istifasını sunduğu ortaya çıktı. Takıma faydalı olamadığını ifade eden Prandelli'nin, “Görevi bırakmaya hazırım” dediği öğrenildi.

SON MAÇI DORTMUND

Ancak Prandelli'nin istifası şimdilik kabul edilmedi.Henüz resmi olarak mazbatalarını almayan yeni yönetim hocayı ikna ederek takımın başında en az 1 hafta daha kalmasını rica etti. Yöneticiler, Prandelli'nin yerli yardımcısı olmamasınedeniyle takımın hocasız kalmaması için bunu istedi. Prandelli de teklifi düşünmeden kabul etti. İtalyan hoca ile en geç Dortmund'la oynanacak maçın ardından yollar kesi ayrılacak.

Yayınlanma Tarihi:08:58,