SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray‘da artık teknik direktör Cesare Prandelli‘nin görevine son verilmesi için geri sayıma geçilirken, sürpriz bir aday ortaya çıktı: Christoph Daum…

 

Türkiye‘de yıllarca çalışan ve hem Beşiktaş‘la hem Fenerbahçe ile şampiyonluk yaşayan Alman teknik adam, gözünü Galatasaray‘a çevirdi. 60’ıncı doğum gününü kutlamak üzere 4 gün önce Antalya‘ya gelen Daum, sarı-kırmızılılar‘daki düşüşü yorumlarken, kurtuluş reçetesini de hazırladığını iddia etti.

Galatasaray‘ın müthiş bir kadrosu olduğunun altını çizen Daum, “Bu takımın başında ben olsam, bu kadroyla çalışma imkanım olsa kesin şampiyon oluruz” ifadesini kullandı.

 

“YABANCI OLARAK GÖRMÜYORUM”

Beşiktaş ve Fenerbahçe‘de çalıştığını hatırlatan deneyimli hoca, “Türkiye Süper Ligi’ni en iyi tanıyan teknik adamlardan birisiyim. Kendimi yabancı olarak da görmüyorum. Türkiye benim ikinci vatanım. Tek bir hayalim var, Galatasaray‘ı da şampiyon yapmak. Bu hayalimi gerçekleştirmek için bir şans istiyorum” dedi.

ALBAYRAK DA SICAK BAKIYOR

Christoph Daum ismine, futbol şubesinin başına geçen yeni yönetici Abdurrahim Albayrak da sıcak bakıyor. Sarı-kırmızılı idarecinin, yönetim kuruluna bugün Daum ismini sunacağı da gelen haberler arasında.

Fanatik