SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Türkiye Kupası‘nda Cizrespor ile Göztepe arasında oynanan karşılaşmanın öncesinde ve esnasında olaylar çıktı. Daha önce de yine Türkiye Kupası‘nda Aydınspor‘un Cizrespor deplasmanında oynadığı karşılaşmada da benzer olaylar çıkmıştı.

 

Şırnak‘ta oynanan mücadele öncesi gergin anlar yaşandı. Göztepli taraftarlar geniş güvenlik önlemleriyle maçın oynanacağı sahanın karşısındaki bir apartman binasına alındı. Taraftarlar maçı apartman odasından izlemek zorunda kaldı.

BAYRAK KRİZİ

Büyük olayların yaşandığı karşılaşma öncesi mücadelenin oynanacağı sahada Türk Bayrağı krizi çıktı. Cizreli bir takım kişiler sahaya Türk Bayrağı’nın asılmasını engellemek istedi. Bu sırada devreye giren Emniyet Müdürü bayrağı stada astırdı.

Cizrespor-Göztepe İstiklal Marşı sırasında Abdullah Öcalan tezahüratı! | izlesene.com

Maç öncesi Göztepeli taraftarlar sıkı güvenlik önlemleriyle korunarak özel bir bölüme alındı. Maç anında ise İstiklal Marşı okunduğu sırada tribünlerden ıslık sesleri yükseldi. Aynı zamanda İstiklal Marşını ayakta söyleyen Göztepe yöneticilerine de büyük tepki gösterildi.

Maç başladığı anda ise sahaya sis bombaları atıldı ve Göztepeli oyunculara tehdit dolu tezahüratlar yapıldı.

POLİS DE BIKTI

Şırnak‘ta maç öncesi yaşanan gerginliklerin yanında maç sırasında da olaylar yaşanmaya devam ediyor.

Güvenlik güçlerinin de taraftarları kontrol etmekte zaman zaman zorlandığı iddia edildi. Bu sırada bir Polis memurunun Göztepeli futbolculara “Şunları yenin de bizi de her hafta bu çileyi çekmekten kurtarın” dediği iddia edildi.

 

BİBER GAZLI MÜDAHELE

İlk yarısı golsüz biten karşılaşmada futboldan çok yaşanan gerginlikler ön planda.

İkinci yarının başlamasıyla birlikte tribünlerin gerginliği devam etti. Bu sırada bir anda patlayan biber gazı nedeniyle saha karıştı. Tribünlerden sahaya yabancı maddeler yağdı. Hakem maçı durdurdu ve tribünlerin bir bölümü boşaltıldı.

Gazın etkisi geçtikten sonra taraftarlar yeniden tribünlere döndü ve maç başladı. Bu arada Kaymakam ve Vali stadı terk etti. Göztepe başkanı ve yöneticileri ise tribünde yer almaya devam etti.

Oldukça gergin geçen karşılaşmada Cizrespor, son dakikalarda bulduğu gollerle maçı 2-0 kazanarak gruplara kalmaya hak kazandı.

Futbol Arena

Yayınlanma Tarihi:15:04,