SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe'de Gençlerbirliği maçının ardından soyunma odasında “Ersun Yanal” isyanı yaşandı. Mücadelenin en kritik dakikalarında tribünden yükselen “Yanal” sesleri sarı-lacivertli futbolcuları oldukça sinirlendirdi.

Maç içindeki diğer protestoları çok fazla problem etmeyen oyuncuların eski hocalarına yönelik tezahüratlara öfkelendiği, karşılaşma sonrası galibiyetten çok bu konunun gündemi oluşturduğu öğrenildi.

Bu durumun mevcut teknik adam İsmail Kartal'a yapılmış ciddi bir haksızlık olduğunu belirten sarı-lacivertli futbolcular maçın ardından soluğu hocalarının yanında aldılar. Galibiyet golü sonrası Kartal'a koşarak saha içinde gerekli desteği veren oyuncular soyunma odasında da “Gençlerbirliği maçını senin için kazandık. Bu tepkiler sakın moralini bozmasın. Biz senin yanındayız” ifadelerini kullandılar.

Futbolcular daha sonra kendi aralarında yaptıkları değerlendirmede ise “Protesto ya da tepki her zaman olur. Ama burada gece gündüz çalışan bir teknik adam var. Neden eski hocanın ismi bağrılıyor? İsmail Hoca'nın emeklerine yazık değil m? Burada ciddi bir emek var. Gerçekten ayıp” görüşünü savundular.

“SENİN İÇİN KAZANDIK”

Bu arada İsmail Kartal'ın da galibiyet sonrası oyuncularına teşekkür ederek ilk kez bir maçın kendisi için bu kadar büyük öneme sahip olduğunu vurguladığı ve “Bu galibiyet benim için çok önemliydi. Hepinize emekleriniz için teşekkürler” dediği belirtildi.

“BİR GRUP TARAFTAR”

Yönetim ilk yarıda başlayan protestoların, “Ersun Yanal” sesleri ile devam etmesine üzülse de bu tepkilerin gerçek Fenerbahçe taraftarları tarafından yapılmadığı görüşünü taşıyor.

Sarı-lacivertli yöneticiler, daha önce de problem yaşanan GFB'yi işaret ederek protestoların çıkış noktasının burası olduğunu belirttiler.

GFB yetkilileri ise Gençlerbirliği maçında yaşanan protestonun farklı grup ve münferit taraftarların katılımı ile gerçekleştiğini ve organize bir durumun bulunmadığını ifade ettiler. Bazı yöneticiler ise Galatasaray-Dortmund maçını örnek gösterdi. Sarı-kırmızılı takımın 4-0 mağlup olmasına rağmen bu tip bir protesto yaşanmadığını belirten yöneticiler, bir grup taraftarın yaptığı protestonun yanlış olduğunu savundular.

Yayınlanma Tarihi:08:34,