SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş’ın Erciyesspor’a 3-2 mağlup olduğu karşılaşmanın ardından yorumcu Rıdvan Dilmen, NTVSpor ekranlarında değerlendirmelerde bulundu. Dilmen, mücadelede kırmızı kart gören Gökhan Töre’nin uyarılması gerektiğini kaydederken, Beşiktaş’ın savunmasında problem olduğunu ve Erciyes karşısında bu kadar etkisiz bir oyun oynamalarını beklemediğini belirtti.

“BU KADAR VASAT BİR OYUN…”

“Beşiktaş’ta özellikle Partizan maçından sonra yorugunluk bekliyordum ama Beşiktaş umduğumdan kötü bir maç çıkardı. Beşiktaş’tan bu kadar vasat bir oyun beklemiyordum. Erciyesspor ise bu haftaya kadarki en iyi oyununu oynadı”

“KERİM İYİ BİR YATIRIM OLDUĞUNU GÖSTERDİ”

“Kerim Frei, Beşiktaş için müthiş bir maç çıkardı. Kendini gösterdi ve iyi bir yatırım olduğunu gösterdi. Ben Gençlerbirliği gibi bir takıma kiralanması gerektiğini söylemiştim. Bizi mahcup etti ama olsun önemli değil. Gazeteci ağabeylerimiz maçın 80. dakikasından sonra en az 2,3 kez yazılarını değiştirmek zorunda kaldılar. Futbol böyle bir oyun.” “SAVUNMALARINDA SORUN VAR”

“Beşiktaş’ın savunmasında problem var. Özellikle ceza alanı çevresinden kullanılan serbest vuruşlarda Bilic, savunmayı geride bekletiyor, daha da öne çıkarması gerekiyor. Yediği 7 golün 5 tanesini duran toplardan yedi Beşiktaş. Şampiyonlukta kullandığınız duran toplar çok önemlidir ama rakibin kullandığı duran toplarında önem vardır. ”

“GÖKHAN’IN UYARILMASI LAZIM”

“Gökhan Gönül’e çok ters gelebilecek bir oyuncu olan Gökhan Töre, yediği kartla cezalı duruma düştü. Gökhan’ın uyarılması gerektiğini düşünüyorum. ”

“‘GEÇEN SEZON DA BÖYLE BAŞLADI’ YAZACAKLAR” “Şimdi basında “Geçen sezon da Beşiktaş böyle iyi başlamıştı lige” yazacaklar. Büyük takımlar böyle tokat yediği maçlar iyi gelebilir. Geçen sezon Beşiktaş, Galatasaray maçının ardından toparlanamamıştı. Şimdi Fenerbahçe maçı var. Bu şans da olabilir Beşiktaş için.”

“SIVOK’U BU MAÇTA OYNATMAMASINI ANLARIM”

“Slaven Bilic’in bu maçta Tomas Sivok’u oynatmamasını anlarım. Farklı rakibe göre farklı rotasyonlar kullanabilir. Buna saygı duyarım ama gelecek hafta Fenerbahçe maçına kesinlikle Sivok ile başlaması gerekebilir. Beşiktaş tarihinin en çok gol atan yabancı stoperi Sivok. Savunmada 3 oyuncu varsa bunların 1 numarası Sivok’tur”

HAKEM YORUMU…

“İlker Meral, kendi adına güvenli bir maç yönetti. Ufak tefek hataları oldu ama bence iyi bir maç yönetti. Maç iyi oluyorsa bunda kesinlikle hakemin de katkısı vardı.”

Yayınlanma Tarihi:23:07,