SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Tarık ERYİĞİT / DIŞ HABERLER

Almanya Bundesliga‘da Borussia Monchengladbach ile Bayern Münih arasında oynanan karşılaşma 0-0 eşitlikle sonuçlandı. Lig lideri Bayern Münih‘in 4 maçlık galibiyet serisinin sona erdiği karşılaşmada, oynanan futboldan çok Pep Guardiola ile maçın dördüncü hakemi Bibiana Steinhaus arasında yaşanan diyalog konuşuldu.

 

Maçın uzatma dakikalarında Borussia Monchengladbach oyuncusu Granit Xhaka‘nın zaman geçirdiğini düşünen Bayern Münih Teknik Direktörü Guardiola, Steinhaus‘a hararetli bir şekilde itiraz etti. Hakemden beklediği yanıtı alamayan başarılı çalıştırıcı, kadın hakemin elini zorla ve sert bir şekilde sıkarak yerine geçti.

Ancak bir pozisyona daha itiraz etmek için dördüncü hakemin yanına giden Guardiola, hiç beklemediği bir hareket ile karşılaştı. Steinhaus‘un omzuna elini atan Katalan çalıştırıcı, Almanya‘da polis olarak görev yapan hakemin sert tepkisine maruz kaldı. Steinhaus‘un “Çek ellerini üzerimden!” diyerek azarladığı Guardiola ne yapacağını bilemedi ve şaşkın şaşkın olay yerinden uzaklaştı.

Guardiola‘nın dördüncü hakeme yaptığı fiziksel temaslar nedeniyle ceza alması gündemde…