SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Gümüşdağ çok iddialı

İstanbul Başakşehir Futbol Kulübü Başkanı Göksel Gümüşdağ, Spor Toto Süper Lig'de Galatasaray karşısında bekledikleri bir galibiyet aldıklarını söyledi.

Güncellenme: 00:38, 27/10/2014
Gümüşdağ çok iddialı

Başakşehir Fatih Terim Stadı’nda oynanan maçın ardından gazetecilere açıklamalarda bulunan Gümüşdağ, ellerinden geldiği kadar iyi işler yaparak, doğru model olmaya çalıştıklarını belirtti.

Gümüşdağ, takımlar arasında büyük farklar kalmadığını anlatarak, “Eğer iyi mücadele ederseniz, her takımı yenebilmeniz mümkün. Buradan en kötü ihtimalle beraberlikle çıkacağımızı düşünmüştüm. Tabii ki futbol bu belli olmuyor ama buradan puan alacağımıza emindim” diye konuştu.

Teknik kadrodan malzemeciye kadar herkesi elde ettikleri sonuçtan dolayı kutlayan Gümüşdağ, “İnanılmaz güzel bir mücadele verdiler. Bu sezon, çok sürpriz takımlar, sürpriz neticelerle ligi önemli yerlerde bitirecekler. 34 hafta sonunda, İstanbul Başakşehir’in ligi hiç kimsenin düşünemediği bir yerde bitireceğine bütün kalbimle inanıyorum. İstanbul Başakşehir’i bu yağmurlu havada desteklemeye gelen yaklaşık 3 bin 500 taraftarımıza teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Göksel Gümüşdağ, yağışa rağmen stadın zemininde bir sıkıntı yaşanmadığını aktararak, “Stadımızın inanılmaz bir drenajı var. Muazzam yağmuru iyi çekti. Bir sıkıntı yaşamadık. Beşiktaş da söylediğimiz maçları burada oynayacak. Stadımız 15-20 gündür bakımdaydı. Beşiktaş’ın Sivasspor maçına stadı veremememizin en büyük nedeni buydu” şeklinde konuştu.