SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bahadır ÇOKİŞLER | AMK

Başakşehir maçından sonra basın toplantısına çıkmayan, stadı sinirli bir şekilde terk eden, ardından da Florya'da Abdurrahim Albayrak ile baş başa yemek yiyen İtalyan çalıştırıcının istifa ettiği öğrenildi. Ancak istifası şimdilik kabul edilmedi.

Henüz resmi olarak mazbatalarını almayan yeni yönetim hocayı ikna ederek takımın başında 1 hafta daha kalmasını rica etti. Prandelli ise bu teklifi düşünmeden kabul etti. Yerli yardımcıları olmadığı için takımın başına Borussia Dortmund maçında çıkacak hoca olmaması yönetimi harekete geçirdi. Abdurrahim Albayrak ve Ali Dürüst'ün Türkiye'yi iyi tanıyan yabancı ya da yerli hoca arayışına başladığı ve temasa geçtiği bildirildi. İlk görüşülen isim ise Lucescu oldu. Dün sabah saatlerinde de Mustafa Denizli ile görüşüldü. Yönetim yarın yapacağı toplantının ardından son kararını verecek.

Öte yandan yöneticilerden Abdurrahim Albayrak yarın futbolcularla takımın son dönemdeki gidişatı hakkında toplantı yapacak.

İŞTE ADAYLAR

1-LUCESCU

Galatasaray'ın 1 numaralı hoca adayı Lucescu… Abdurahim Albayrak'ın teması biran olsun bırakmadığı Rumen teknik adam Ukrayna'daki iç savaş nedeniyle Galatasaray'ın teklifini kabul edebilir.

2-TUGAY KERİMOĞLU

Galatasaray'da bir döneme damgasını vuran ‘Efsane Kaptan' Tugay Kerimoğlu da gündemde… Mancini'nin yardımcılığını yapan ancak İtalyan Hoca'nın ayrılmasıyla kulüpteki 700 bin euroyu da bırakarak giden tugay Kerimoğlu, görevi seve seve kabul edebileceğini yakınlarına söyledi. Yönetimin bugün(Salı) alacağı mazbataların ardından yapacağı ilk resmi toplantılarında yeni hoca için karar vereceği öğrenildi.

3-MUSTAFA DENİZLİ

Galatasaray tarihindeki yerini hem futbolculuğu, hem de teknik adamlığı yaptığı yıllarda alan Mustafa Denizli ile de temasa geçildi.

4-HAMZA HAMZAOĞLU

Akhisar'da yaptığı çıkış ile gündeme oturan ardından da Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim'in çalışma teklifini kabul eden Hamza Hamzaoğlu da gündemde…

5-GEORGHE HAGİ

Galatasaray'da 2 şanssız dönem yaşayan Hagi de hoca adayları arasında…

 

Yayınlanma Tarihi:15:10,