SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bölükbaşı, kulübün resmi yayın organı Bursaspor TV’deki “Santra” programına katıldı. Balıkesirspor deplasmanında alınan 5-0’lık galibiyete değinen Bölükbaşı, takımın sezon başından beri sergilediği olumlu futbol nedeniyle böyle farklı bir galibiyeti beklediğini söyledi.

Teknik heyet ve futbolculara güvendiğini, takımın daha iyi yerlere geleceğine inandığını ifade eden Bölükbaşı, Bursaspor’un şu anda Beşiktaş ile Türkiye’nin en iyi futbol oynayan iki takımından biri olduğunu kaydetti.

Bölükbaşı, Balıkesirspor deplasmanında alınan farklı galibiyette tribünleri dolduran 800’e yakın taraftarın da etkisinin bulunduğunu vurgulayarak, Bursa’daki maçlarda da yeşil-beyazlı taraftarların tribünleri doldurmasını beklediklerini bildirdi.

Kulübün ekonomik olarak sıkıntı yaşadığını ancak bunun aşılabileceğini dile getiren Bölükbaşı, bunun için birlik ve beraberliğin sağlanması gerektiğini dile getirdi.

Bölükbaşı, Bursaspor’un zirve yarışında daha önce şampiyon olmuş Fenerbahçe, Beşiktaş, Galatasaray ve Trabzonspor ile yarıştığının altını çizerek, şunları söyledi:

“Biz futbol kentiyiz ve Bursaspor’u çok seviyoruz. Taraftarlarımızın maçlara muhakkak gelmesi lazım. Galatasaray maçı oynadık, rakip 2 kez kalemize geldi 2 gol yedik, yenildik. Taraftarımız olsaydı o maç öyle biter miydi? Beşiktaş maçında da çok üstün oynadık. Rakibi 60-70 dakika kendi sahasına hapsettik. Taraftarımız tribünde olsaydı son 30 dakikayı da aynı şekilde götürürdük. Biz şampiyon olduğumuz sene son dakikalarda kaç tane maç aldık.

Bu sene fırsatlar senesi olabilir. Yeniden tarih yazabiliriz. Bu sene gelecek sezonlar için domino etkisi yaratabilir. Biz daha önce Trabzonspor’un yaptığı gibi üst üste şampiyonluklar yaşayabiliriz. Taraftarlarımızın maçlara muhakkak gelsin. Kırgınlık, küskünlük varsa bir kenara bıraksınlar. Önümüzde Sivasspor maçı var, stadı doldursunlar.”

“Transferde nokta atışı yaptık”

Sezon başında transferde çok dikkatli davrandıklarını söyleyen Bölübaşı, “Transferde nokta atışı yaptık” ifadesini kullandık.

Bölükbaşı, ilk 11’de çıktığı iki maçta 5 gol atan Bakambu’yu kendisinin 2-3 kez izlediğini, teknik heyetle uzun müzakereler yaptıklarını anlatarak, “Bonservisi yüksekti, indirim yaptık. Az daha bir İngiliz kulübüne gidiyordu. Fransa Milli Takımı’nda oynamış ve Avrupa’da çıkış beklenen 10 futbolcusu arasında gösteriliyordu. 24 yaşında genç bir futbolcu. Forvet dışında, forvet arkası, sağ ve sol kanatlarda da oynayabilen hızlı bir oyuncu. İnşallah Bursaspor’a katkısı devam edecek” diye konuştu.

Jasue Pesqueira’nın da taraftarlarca çok beğenildiğini ve yeni olmasına karşın takıma uyumunun çabuk olduğunu dile getiren Bölükbaşı, “Jasue’yi Porto’dan kiraladık. Yaptığımız görüşmede satmayı düşünmediklerini söylediler. Kiralık kontratına satış opsiyonunu dahi eklemediler. Sezon sonunda tekrar görüşürüz” ifadesini kullandı.

Bölükbaşı, bir diğer transfer Aydın Karabulut ile bir sıkıntı yaşandığını anımsatarak, bu konuda teknik direktör Şenol Güneş’in vereceği karara saygı duyacaklarını bildirdi.

– Kalıcı gelirler

Bursaspor’un kalıcı gelirlere kavuşması yönünde ciddi çalışmalarının olduğunu belirten Bölükbaşı, tamamlandığında kulübün ciddi gelirlere sahip olacağını belirtti.

Bölükbaşı, Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan “Timsah Arena Stadı”nın gelirlerinin Bursaspor’a aktarılması konusunda Belediye Başkanı Recep Altepe ile anlaştıklarını, kulübe bir benzin istasyonu kazandırdıklarını vurgulayarak, diğer kalıcı gelir projelerini de ileriki dönemde somutlaştığında açıklayacaklarını söyledi.

Üyelik başvurularını değerlendirmelere aldıklarını, son yönetim kurulu toplantısında 800 başvuruyu değerlendirdiklerini ifade eden Bölükbaşı, çifte üyelikler konusunda da Bursaspor aleyhine harekette bulunanları derhal disiplin kuruluna sevk edeceklerini belirtti.