SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

FIFA Başkanı Sepp Blatter, Güney Afrika Milli Takımı’nın kaptanı ve kalecisi Senzo Meyiwa’nın bulunduğu eve giren silahlı saldırganlar tarafından öldürülmesine ilişkin derinden üzüntü ve acı duyduğunu söyledi.

Blatter, Güney Afrika Futbol Federasyonu Başkanı Danny Jordaan’a gönderdiği ve FIFA’nın internet sitesinde yayımlanan açıklamasında, “Uluslararası futbol camiası adına, Güney Afrika Milli Takımı ve Orlando Pirates Kulübü’nün kalecisi Senzo Meyiwa’nın öldürülmesi karşısında derinden duyduğum üzüntü ve acıyı ifade etmek istiyorum. Kalbim, genç yaşta hayatını kaybeden Meyiwa’nın ailesi ve arkadaşlarıyla birlikte atıyor” ifadelerini kullandı.

27 yaşındaki Meyiwa, Güney Afrika’nın Johannesburg kenti yakınındaki Vosloorus kasabasında bulunduğu eve giren silahlı iki kişi tarafından vurularak öldürülmüştü.

2015 Afrika Uluslar Kupası Elemeleri’ndeki son 4 maçta ülkesinin milli takımının kalesini koruyan ve kaptanlık pazubandını takan futbolcu, kulübü Orlando Pirates’ın da Güney Afrika Lig Kupası’nda yarı finale yükselmesine yardımcı olmuştu.