SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Tarık ERYİĞİT / DIŞ HABERLER

İngiltere Premier Lig‘de sahasında Hull City ile berabere kalarak zirve yarışının oldukça uzağında kalan Liverpool’da, eleştiri okları yıldız futbolcu Mario Balotelli‘ye çevrildi.

 

Luis Suarez‘in Barcelona‘ya satılmasının ardından Milan‘dan transfer edilen ancak oynadığı 11 maçta sadece 1 gol atarak hayal kırıklığı yaratan Balotelli, taraftarın sabrını taşırdı. Hull City karşılaşmasında yakaladığı fırsatları gole çeviremeyen ve etkisiz bir oyun ortaya koyan İtalyan yıldız, taraftarlar tarafından oldukça yaratıcı bir şekilde protesto edildi.

Liverpool‘a transferi olay olan ve taraftarın büyük ilgi gösterdiği Balotelli‘nin ikinci İngiltere serüveni, iki ay içinde rüyadan kabusa döndü. Anfield Road Stadyumu‘nun önüne stand kuran Liverpool taraftarı, burada Balotelli formalarını, kulübün efsane golcüsü Robbie Fowler‘ın forması ile değiştirerek, yıldız futbolcuya tepkilerini gösterdi. Oldukça ilgi gören protestoya yüzlerce taraftar katıldı.

Yapılan bu protestonun ardından Balotelli‘nin morali oldukça bozulurken, Menajer Brendan Rodgers‘ın bir sonraki maçta İtalyan golcüye forma verip vermeyeceği merak konusu oldu.