SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Türkiye’nin en zengin yönetimi

Galatasaray'ın yeni başkanı Duygun Yarsuvat ve yönetim kurulu, ekonomik olarak zor günlerden geçen sarı kırmızılı camianın dümenine geçti. Önemli bir hukuk adamı olan Yarsuvat'ın yönetim kurulu ise milyarlara yön veren iş adamlarından oluşuyor.

Güncellenme: 10:44, 26/10/2014
Türkiye’nin en zengin yönetimi

İşte Duygun Yarsuvat’ın yönetim kurulu;

Prof.Dr. Hamdi Yasaman: Galatasaray Lisesi ve İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu olan 67 yaşındaki Yasaman, Galatasaray Üniversitesi’nde Ticaret Hukuku Anabilim Dalı başkanı olmuştur. Yasaman ülkemizin önde gelen ticaret hukuku akademisyenlerindendir.

Dursun Aydın Özbek: 65 yaşındaki iş adamı Özbek, yaklaşık 1000 yatak kapasiteli Point ve Nippon oteller zincirinin sahibi.

Mehmet İpekdokuyan: Bursalı olan 49 yaşındaki iş adamı İpekdokuyan, Ünal Aysal döneminde de yönetim kurulunda yer almış ve GSStore mağazaları ile ilgili önemli kararlar almıştı.

Abdurrahim Albayrak: Sarı kırmızılı camianın çok yakından tanıdığı iş adamı Albayrak, ulaşım sektöründe faaliyet gösteriyor.

Mehmet Can Topsakal: 56 yaşındaki iş adamı Topsakal tersane sahibi. Mehmet Can Topsakal ayrıca şarap üretimi de gerçekleştiriyor.

Cem Kınay: 56 yaşındaki Cem Kınay Türkiye’nin önemli turizmcilerinden.

İsmail Sarıkaya: 1905 Galatasaraylı Sanayici ve İş Adamları Derneği’nin başkanı 47 yaşındaki İsmail Sarıkaya inşaat mühendisi. Sarıkaya’nın ayrıca gıda sektöründe de yatırımları var.

Mete İkiz: 46 yaşındaki İkiz finans konusunda önemli şirketlerde yöneticilik yapıyor.

Ahmet Tunç Akan: 51 yaşında ve inşaat mühendisi olan Akan, aynı zamanda inşaat sektöründe faaliyet gösteren bir şirketin de yönetim kurulu sahibi.

Ebru Köksal: 46 yaşındaki Köksal, uzun zamandır Galatasaray’da profesyonel yöneticilik görevinde bulunuyor.

Yedek Üyeler: Ceyda Gürcan, H. Murat Atay, H. Ural Aküzüm, Ali Yüce, S. Arda Üçer

Hürriyet

Yayınlanma Tarihi:10:08,