SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

‘Sneijder ve Muslera çekip giderler’

Galatasaray'ın eski oyuncularından Hasan Şaş, sarı kırmızılı ekibin deplasmanda 4-0 gibi farklı bir skor ile mağlup olduğu mücadelenin ardından çarpıcı ve sert değerlendirmelere bulundu.

Güncellenme: 22:38, 26/10/2014
‘Sneijder ve Muslera çekip giderler’

NTV Spor’da yorumculuk yapan Hasan Şaş, maçın ardından yayınlanan 90+ programında iddialı ifadeler kullandı ve İstanbul Başakşehir için “küçük Borussia Dortmund” yakıştırmasını yaptı.

Sarı kırmızılı ekibin transfer politikasını ve Prandelli’nin Borussia Dortmund maçının ardından yaptığı açıklamaları eleştirdi ve “Bu oyuncuları kim seyretti? Bu oyuncuları kim aldı Galatasaray’a? Galatasaray’ın hedefi her yerdir. Gittiği yere kadardır” şeklinde konuştu.

Hasan Şaş ayrıca, sarı kırmızılı ekibin bu kötü performans grafiğinin devam etmesi durumunda Fernando Muslera ve Wesley Sneijder ikilisinin takımdan ayrılabileceğini iddia etti.

Hasan Şaş’ın açıklamaları şu şekilde;

“Galatasaray forması ağır forma, bu formayı herkes giyemez. 4-0 yenilirsin ama sahada 9 kişi kalırsın. Dzemaili Galatasaray’ın bir oyuncusu değil. Orada Yekta heba oluyor, Emre Çolak heba oluyor. Kesinlikle Dzemaili’yi bir maç kazandırırken göremeyeceksiniz. Dzemaili, Galatasaray’ın oyuncusu değil. Bu oyuncunun kesinlikle bir maçı kazandırdığını göremeyeceksiniz. Pandev neden alındı bilmiyorum. Sneijder, takımın ağası-babası oldu. Ancak o iş yaparsa bir şeyler oluyor. Ki böyle devam ederse Fernando Muslera ve Wesley Sneijder’in de bu takımda kalacağını sanmıyorum. Bu takıma bir kaptan lazım. Fernando Muslera, acınacak haldeydi.

“Ver transfere parayı, ver menajere pararayı… Ee ne yaptın sen bu kulübe? 10 futbolcu nerede? Bu oyuncuları kim seyretti? Bu oyuncuları kim aldı Galatasaray’a? Bir oyuncu, aldığı sonuçların ardından gece yattığı zaman ne yaptığını kontrol etmeli. Demek ki, Borussia Dortmund maçından sonra bunu yapmamışlar. Galatasaray’ın hedefi her yerdir. Gittiği yere kadardır. Borussia Dortmund, Galatasaray karşısında frene bastı”