SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Karşılaşmaya etkili başlayan Fenerbahçe Ülker, hücumlardan boş dönen Trabzonspor Medical Park’ın top kayıplarını Bogdanovic, Goudelock ve Vesely’in basketleriyle değerlendirerek 7. dakika içinde 14 sayılık farka (6-20) ulaştı ve ilk periyodu da 29-16 üstün kapadı.

2. çeyrekte Semih Erden’in pota altında ürettiği sayılarla rakibi karşısında üstün oyununu sürdüren Fenerbahçe Ülker, 15. dakika içinde farkı 21 sayıya (23-44) kadar yükseltmeyi başardı. Bu dakikadan sonra toparlanarak farkı kapatmaya çalışan ev sahibi takım, Randle ve Caner ve Stipanovic’in basketleriyle 11-0’lık seri yakalayarak 17. dakikada farkı 10 sayıya (34-44) indirdi. Sarı-lacivertliler, Bogdanovic ve Goudelock’ın dış atışlarıyla tekrar farkı açarak ilk yarıyı 57-39 önde tamamladı.

3. periyotta dirençli bir savunma yapan ve 6,5 dakikada rakibine sadece 2 sayı şansı tanıyan Trabzonspor Medical Park, 27. dakika içinde Stipanovic, Velickovic ve Lawal’ın sayılarıyla farkı 9 sayıya (50-59) indirdi. Periyot, 64-61 Fenerbahçe Ülker lehine geçildi.

Son periyoda Alper Saruhan’ın 3 sayılık basketiyle başlayarak skorda 64-64 dengeyi sağlayan bordo mavililer, bir türlü öne geçmeyi başaramadı. Goudelocak ve Oğuz Savaş’ın basketleriyle 35. dakikada 73-70 üstünlük sağlayan Fenerbahçe Ülker, Preldzic ve Hickman’ın da skora katkısıyla maçtan 87-75 galip ayrıldı.

Fenerbahçe Ülker, bu sonuçla ligde ikinci galibiyetini alırken, Trabzonspor Medical Park, üçüncü maçından da yenilgiyle ayrılarak galibiyetle tanışamadı.

-Maçtan notlar-

Karşılaşmanın 8’inci dakikasında bir taraftar sahaya girerek Fenerbahçe Ülker yedek kulübesine doğru hareket yaptı. Güvenlik görevlileri, taraftarı etkisiz hale getirerek dışarıya çıkardı.

Karşılamanın son anlarında sahaya atılan yabancı bir madde Trabzonsporlu Marshall’ın koluna isabet etti.

Trabzonsporlu taraftarlar, Fenerbahçeli Ülkerli oyunculara maçın bitiminin ardından soyunma odasına giderken yabancı cisimler attı. Güvenlik görevlileri, bu sırada taraftarlara müdahale etti.