SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray’dan sezon başında büyük ümitlerle İspanya’nın Granada takımına kiralık olarak transfer olan Dany Nounkeu yeni adresinde tam bir hayal kırıklığı yaşadı.

Sezon başından bu yana hiç bir maçta şans bulamayan oyuncu, dün gece takımının Eibar ile yaptığı karşılaşmada da kadroya giremedi. Dokuzuncu haftası geride kalan La Liga’da henüz hiçbir maçta oynayamayan Kamerunlu savunmacı sonunda isyan bayrağını açtı.

Granada yerel basınında yer alan habere göre, Dany takım idmanının ardından teknik direktör Joaquin Caparros ile özel bir görüşme gerçekleştirdi. Deneyimli savunmacı hocasına, “Takıma oynamak için geldim ama bu mümkün olmuyor. Oynatmayacaksanız neden transfer ettiniz? Beni bu durumdan kurtarın” ifadelerini kullandı.

Dany’nin özel görüşmede Granada Teknik Direktörü’nden sürpriz bir talepte daha bulunduğu ortaya çıktı. İdeal mevkisi stoper olan oyuncu, hem Galatasaray hem de Beşiktaş’ta oynadığı dönemde ‘sağ bek oynar mı?’ tartışmalarının ortasında kalmıştı. Dany’nin Caparros’a “Beni sağ beke monte et ve o bölgede oynat” dediği de iletildi. Bu gelişmenin üzerine konuyu değerlendiren Granadalı yöneticilerin oyuncuyu ocak ayında sarı-kırmızılılara geri göndermeye karar verdikleri ifade edildi.

Milliyet

Yayınlanma Tarihi:11:41,