SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Tümer’den yıllar sonra gelen itiraf!

Eski futbolcu Tümer Metin, "G.Saray Başkanı Cansun, bana transfer teklifi yapmıştı, 'Çocukken sarı fırtına Metin oluyordum' deyip reddettim ve Beşiktaş'a gittim." dedi.

Güncellenme: 11:01, 25/10/2014
Tümer’den yıllar sonra gelen itiraf!

Eski futbolcu Tümer Metin, Men’s Health dergisine röportaj verdi. Metin, dönemin Galatasaray başkanı Mehmet Cansun’dan transfer teklifi aldığını belirtirken kendisinin bu teklifi reddettiğini söyledi. Röportajda şu ifadeler yer aldı:

*Türkiye’nin iki büyük kulübünde oynadın. Derbi maçlarına çıkmadan önce iki kulübün soyunma odalarındaki atmosferde nasıl farklılıklar var?

Ben derbi dışındaki maçlarda takımla beraber hareket etmeyi severdim. Ama derbi günü çekerdim kendimi. O gün ısınmaya çıkana kadar maçı düşünmek istemezdim. Çünkü bir gece önce maçı yaşardım kafamda. Kim nasıl oynayacak, kaç gol nasıl atacak kafamda oynar bitirirdim. Mesela Fenerbahçe için Galatasaray derbileri maç değil bayramdır. Kazandığınız dakika başkan soyunma odasına gelir ve “Bayramınız mübarek olsun,” der. Şimdi bu seviyede yaşanan duygular için buna maç diyemezsin artık bu başka bir şeydir. Eminim Galatasaray için de böyledir bu.

“GALATASARAY’DAN TEKLİF ALDIN MI?”

Aslında bana ilk teklif Galatasaray’dan geldi. Mehmet Cansun başkandı, kibarca “Ben çocukken sarı fırtına Metin oluyordum,” deyip reddettim ve Beşiktaş’a gittim. Sonra bir kez daha teklif aldım. Fatih Hoca’nın Milan’dan döndüğü zamandı. Biz de Şenol Hoca ile milli takım kampındaydık. Beşiktaş’ta kontratım bitiyordu. O dönem çok istediler almayı. Ama kulübe yapılmış bir teklif değildi, Fatih Hoca ile benim aramda geçen bir konuşmaydı. O günün şartlarında olmayacağını ikimiz de biliyorduk.

Yayınlanma Tarihi:10:40,