SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Sadece skor güzel

FENERBAHÇE Gençlerbirliği'ni yendi ama yine tat vermedi. Başkan Aziz Yıldırım dün Yüksek Divan Kurulu toplantısında, “Futbolcularımıza güvenin, bugün önemli bir maç var. Yeni dönem bugünden itibaren başlıyor. Öyle inanıyorum ki bu sene de şampiyon olacağız” demişti…

ANCAK dün Gençlerbirliği maçındaki Fenerbahçe'yi izleyince herkes gibi ben de hayal kırıklığına uğradım. Öyle bir ilk yarı oynadı ki sarı-lacivertliler resmen uyuttu bizi. Ne bir organize atak var, ne rakip defansı yaracak bir hamle. AL gülüm ver gülüm. Sürekli yana, geriye paslar. İlk yarının sonlarına doğru kaleyi bulan iki vuruş var o kadar… Ortalar isabetsiz. Futbolcularda bir durgunluk var. Orta sıralar için mücadele eden Anadolu takımından farksızdılar. Taraftarı hayal kırıklığına uğrattılar, Başkan Aziz Yıldırım'ın yüzünü kara çıkardılar.

İKİNCİ yarının hemen başında gelen penaltı golü maçı Fenerbahçe'nin istediği şekle çevirdi. Gelin görünki, forvetler son vuruş konusunda o kadar formsuz ki fark olabilecek maçı zora soktular.

Diego neden yedek?

FENERBAHÇE'NİN asıl sorunu kapalı defansı açacak hamleleri yapamaması. Bu sezonki her maçta yaşandı bu. Fenerbahçe'nin karşısına çıkan ‘Çanakkale geçilmez'i oynuyor. Ceza sahası ve civarını kalabalık savunan takımlara karşı sarı lacivertliler varlık gösteremiyor. Topa sahip oluyor ama sonuca gidemiyor. Dün de 2 penaltı golü olmasa bekle ki Fenerbahçe gol atsın.

İSMAİL Kartal'ın oyuncu tercihlerini de yadırgadım. Caner Erkin neden oynamaz? Sarı kart cezası sınırında olabilir ama biraz dikkatli oynar, kart görmez. Diego neden yedek, ne zaman oynayacak? Kulübede otursun diyemi o kadar para verildi?. Geçen hafta güç bela son idmana yetişip derbide oynayan Emenike dün neden yedek kalır? Formuz Kuyt'a neden bu kadar tahammül ediliyor?

MHK tarafından 40 gündür dinlendirilen hakem Özgür Yankaya'nın henüz 13. dakikada gözünün önünde  Mervan'ın Kadlec'in ayak bileğine basmasına kırmızı kart göstermemesinin yorumunu da sizlere bırakıyorum.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek