SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Dünyanın merakla beklediği, bu akşam Santiago Bernabeu’da oynanacak El Clasico’nun başlamasına saatler kala İngiltere’den ilginç bir haber geldi. Dünyanın bir çok ülkesinde canlı yayınlarla ekrana getirilecek ve milyonlarca insanların takip edeceği Real Madrid-Barcelona karşılamasının ilk 15 dakikasının İngilizler tarafından seyredilemeyeceği ortaya çıktı.

Maç İngiltere’de yerel saatle 17.00’de başlayacak. Ancak Britanya yayın kuralları gereği, saat 14.15 ile 17.15 saatleri arasında canlı futbol yayınına izin verilmiyor. Bu kuralın, Ada’da 15.00’te başlayan maçlarda, statlara giden seyirci sayısını ayarlamak üzere alındığı ancak şimdi İspanya’daki maçın da bundan nasibini alacağı belirtildi.

İngiliz futbolseverler ise bu duruma tepki gösterdi. Maçı canlı yayınlayacak Sky Sport kanalına taleplerini iletin izleyiciler, kanaldan bu yasağı delmesini ve maçı başından itibaren ekranlara getirmesini istediler. Yayıncı kuruluşun konuyla ilgili nasıl bir tavır sergileyeceği merakla beklenmeye başlandı.

Milliyet

Yayınlanma Tarihi:14:11,