SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Futbol adına her şey kötü

25 Ekim 2014

LİGİMİZİN futbol ve hakem kalitesi zaten çok kötüydü ama uzun zamandan beri bu kadar kötüsünü hiç görmemiştim. Sahada oynayan her iki takım da futbol adına pek bir şey yapamadılar. Evet goller buldular ancak ne kendileri tatmin oldular ne de taraftarlarını mutlu edebildiler. Devre arası soyunma odasına giderken F.Bahçeli taraftarların kendi takımına olan tepkisi bunun göstergesiydi.

İSMAİL Kartal'ın işinin zor olduğunu biliyorduk. Yüz ifadesinden de anlaşılacağı gibi pek mutlu değil. Eğer bu futbolu Beşiktaş derbisinde de sergilerlerse Beşiktaş farka gider. Tabii Olimpiyat Stadı'nın zemininin kötü olup olmaması bu maçta büyük etken olur. İlk penaltı çok ağırdı

G.BİRLİĞİ'NE gelince; sahada ne yaptığını bilmeyen bir görüntü sergilediler. Belli ki en az 1 puan almak için gelmişler ama bunu hak edecek bir futbol oynamadılar. Maçın bir diğer kötüsü de karşılaşmanın hakemi Özgür Yankaya'ydı. Yankaya verdikleri ve vermedikleriyle saç baş yoldurdu. Eğer karşılaşmanın başında Kadlec'in dizine basan Mervan'ı kırmızı kartla atabilseydi maçı kontrolü altına alabilirdi. Onu atmayınca çaldığı düdüklere kimse inanmadı. Dolayısıyla maçta otoriteyi kaybetti. Ben Özgür'den çok umutluydum. Ama o her geçen gün kötüye gidiyor. Özellikle FIFA kokartını  alamayınca bir çöküş içerisine girdi. Kendisini bir an önce toparlamalı. Aksi takdirde birçok maça hatalarıyla tesir edebilir.

ALPER Potuk için çalmış olduğu penaltı bana göre ağır bir karardı. Sanki Mervan'a kırmızı kart gösteremeyince bunu telafi etme psikolojine girdi. Ondan sonra vermiş olduğu kararlarla iyice maçı çığırından çıkardı. Önce aut verdi, ardından kart gösterdi… Kararlarında çok tutarsızdı. Emenike'nin düşürülmesine verdiği penaltı ise Yankaya'nın çaldığı en doğru düdüktü.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek