SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bruma da aday gösterildi

Avrupa'da yılın en iyi genç futbolcusuna verilen Golden Boy ödülünün adayları arasında Galatasaraylı Bruma da yer aldı, listede bir de Türk futbolcu var

Güncellenme: 11:19, 25/10/2014
Bruma da aday gösterildi

Galatasaray’ın Portekizli futbolcusu Bruma’ya doğum gününde müjdeli haber geldi. Genç yıldız dün 20 yaşına basarken, bu özel gün takım arkadaşları ve teknik heyetin katılımıyla dün pasta keserek kutlanmıştı.

Dünyanın, genç futbolculara verilen en saygın ödülü olarak nitelendirilen, İtalyan Tuttosport gazetesinin, “Altın Çocuk” (Golden Boy) ödülünde bu yılki adaylar açıklanırken, Bruma da listedeki isimlerden bir tanesi oldu.

Tottenham’dan Bentaleb, Manchester United’dan Adnan Januzaj, Liverpool’dan Sterling, Chelsea’den Zouma gibi isimlerin yer aldığı 40 kişilik listede Bayer Leverkusen forması giyen milli futbolcu Hakan Çalhanoğlu da bulunuyor.

21 yaş altındaki futbolcuların katılabildiği yarışmada, Bruma geçtiğimiz yıl da adaylar arasında yer almış ancak birinciliği Juventuslu Paul Pogba elde etmişti. 2014 yılının ödülü için oylama süreci Tuttosport’un internet sitesi üzerinde başladı.

Milliyet

Yayınlanma Tarihi:11:16,