SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Trabzonspor‘un 33. Divan Genel Kurulu, bir otelin konferans salonunda yapıldı.

 

Kongre Divan Başkanlığı‘nı Osman Çavuşoğlu‘nun yaptığı genel kurul toplantısında konuşan Divan Başkanlık Kurulu Başkanı Ali Özbak, kulübün borcunun artmasının üzüntü verici olduğunu ifade ederek, 18 yılda kulübe 78 yabancı oyuncu geldiğini, bu durumun da borcun artmasında etkili olduğunu vurguladı.

“BU ARTIŞIN SEBEBİ TAMAMEN TRANSFERLERDİR”

Trabzonspor‘un Mali İşlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Abdi Serdar Üstünsalih de yaptığı konuşmada, 1,5 yıl önce görevi devraldıklarını vurgulayarak, göreve geldikleri zaman borcu azaltma çabası içerisinde olduklarını ifade etti.

Üstünsalih, yeni sezonda yeni bir takım kurma gayretleri ve çabası içinde başladıklarını belirterek, “Başarıya giden yolu açma çabası, yeni transfer mecburiyetini ortaya koydu ve borç miktarında artışlar oldu. Geçen yıla nazaran borcumuz arttı. Bu artışın sebebi tamamen transferlerdir. Kulübümüzün borcu 270 milyon lira” dedi.

Kulüp tüzüğünde borçlanmayı engelleyici bir durumun bulunmadığını da ifade eden Üstünsalih, bu konuda yeni bir tüzük çalışması yapılması gerektiğini kaydetti.

 

“YATABARE VE WARIS ÖNEMLİ TRANSFERLERDİR”

Trabzonspor Genel Sekreteri Köksal Güney ise ciddi ve köklü bir değişim yaparak takımı güçlendirdiklerini belirtti.

Güney, yapılan bu denli büyük değişimlerin beraberinde bazı zorluklar getirdiğini kaydederek, şöyle devam etti:

“Baştan aşağı değişen kadromuzun uyum sürecini en asgariye indirmeye çalışıyoruz. Halilhodzic de birçok kez takımımızın zamana ihtiyacı olduğundan bahsetti. Bu konuda ne kadar haklı olduğunu son maçlarda aldığımız sonuçlar gösterdi. Galibiyetler bizleri sevindirdi ve hocamızın haklılığını ortaya koydu. Bunlar alacağımız seri galibiyetlerin başlangıcı olacaktır. Amacımız Avrupa Ligi‘nde geçen seneki başarıyı en azından yenilemek ve ileriye taşımaktır. Hem Avrupa‘da hem Türkiye‘de başarı sağlanması için alınan oyuncular bundan önceki transferlerden farklı. Yatabare ve Waris gibi oyuncular önemli transferlerdir. Artık ununu elemiş eleğini aşmış futbol kariyerinin son durağı olarak Trabzonspor‘u gören oyuncular tercih edilmiyor.”

Güney, şike sürecinde de sona yaklaştıklarını savundu.

 

BORÇ 273 MİLYON 399 BİN LİRA

Yönetim kurulu adına yapılan konuşmaların ardından Denetleme Kurulu raporu okundu.

Denetleme Kurulu adına raporu okuyan İsmet Keskin, kulübe 3 bin 95 yeni üye kaydının yapıldığını söyledi.

Keskin, kulübün gelir gider dengesiyle ilgili olarak ise şöyle konuştu:

“Kulübün toplam geliri 176 milyon 895 bin 744 lira, gider ise 171 milyon 72 bin 460 liradır. Gerçekleşen gelir ve giderler sonucu, dernek ve bazı şirketlerin 192 milyon 27 bin 837 lirası uzun vadeli, 81 milyon 371 bin 953 bin lirası kısa vadeli olmak üzere toplam 273 milyon 399 bin 772 lira net borcu bulunuyor.”

Yayınlanma Tarihi:16:01,