SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

“Türkler poker oynadı”

Beşiktaş'ın dün akşam UEFA Avrupa Ligi C Grubu'nda Sırbistan'ın Partizan takımını 4-0 yenmesi, Sırbistan basınında geniş yankı uyandırdı

Güncellenme: 12:17, 24/10/2014
“Türkler poker oynadı”

Beşiktaş‘ın dün akşam UEFA Avrupa Ligi C Grubu‘nda Sırbistan’ın Partizan takımını 4-0 yenmesi, Sırbistan basınında geniş yankı buldu.

Sırbistan‘ın en önemli gazetelerinden “Blic” haberi, “Beşiktaş yıkımı”başlığı ile verirken, Beşiktaş’ın bir saatten az bir sürede skoru 4-0’a getirdiğini vurguladı.

Haberin detaylarında ise Partizanlı futbolcuların UEFA Avrupa Ligi’ndeki üçüncü maçında büyük bir yıkım yaşadıkları, kendi sahalarında Beşiktaş’a 4-0 yenildikleri ifade edildi. Beşiktaş’ın 4-0’ın ardından temposunu düşürdüğü, ancak buna rağmen Partizan’ın “şeref golü” bulmasına izin vermedikleri de belirtildi.

“Politika” gazetesi ise haberi, “Partizan Beşiktaş’a farklı mağlup oldu” başlığı ile verdi. Haberde, Partizan’ın gruptaki ikinci yenilgisini aldığı belirtilirken, gruptaki dördüncü maçında Partizan’ın İstanbul’da Beşiktaş’a konuk olacağı kaydedildi.

Beşiktaş’ın maçın başında uzaktan şutlarla kaleyi yokladığı, skorun 4-0’a gelmesinin ardından ise iki tarafın da önemli bir şans bulamadığı ifade edildi.

“B92” televizyon kanalının haber sitesi ise “Beşiktaş, Belgrad’da gezdi” başlığı ile yayımladığı haberde, Marko Nikoliç’in takımının Beşiktaş’a karşı aldığı mağlubiyetle gruptan çıkma şansını önemli ölçüde kaybettiği ifade edildi.

Zorlu bir sahada yaklaşık 12 bin taraftarın önünde oynanan maça Belgrad temsilcisinin iyi başladığı belirtilirken, ancak 18. dakikada Veli Kavlak’ın kaydettiği golün bu iyi başlangıcı sonlandırdığı, ardından Demba Ba, Oğuzhan Özyakup ve Gökhan Töre’nin golleriyle kazananın belli olduğu ifadelerine yer verildi.

Ülkenin önde gelen spor haber sitelerinden “Sportske”, “Partizan çaresiz, Türkler poker oynadı” başlığıyla verdiği haberde, Partizanlı futbolcuların Beşiktaş’a karşı farklı mağlup olduğu kaydedildi.

“Kurir” gazetesi ise “Partizan felaketi” başlığı ile yayımladığı haberde, Beşiktaş’ın 4 golle Belgrad’da kazandığı ifade edildi. Beşiktaş taraftarlarının tezahüratlarına da yer veren gazete, “Burası Türkiye ve Sultan Süleyman” tezahüratları atan Beşiktaş taraftarlarının, Partizan taraftarlarını provake ettiğini iddia etti.