SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Tam bir nokta transfer

Trabzonspor'da sezon başında en çok konuşulan transfer Oscar Cardozo'ydu. Ancak Milan'dan 2.5 milyon Euro'ya gelen Constant, bir anda takımın yıldızı oldu. Müthiş oynayan Malili oyuncu, güzel futbolunu golle süsledi.

Güncellenme: 14:19, 24/10/2014
Tam bir nokta transfer

Yaz döneminde transfer fırtınası yaşanan Trabzonspor'da en çok konuşulan imza, Cardozo'nunki olmuştu. Milan'dan 2.5 milyon Euro'ya kadroya katılan Kevin Constant bir anlamda Paraguaylı yıldızın gölgesinde kalmıştı. Ancak Malili oyuncu kısa sürede kalitesinikonuşturdu. Gruptaki ilk maçta önce ağları havalandırdı, ardındanPapadopoulos'un zaferi getiren golünün ortasını yaptı.

Yaşadığı sakatlık nedeniyle bir süre formasından uzak kalan Consant, dün ilk 11'e dönüş yaptı. Orta sahada maestro gibi takımı yöneten Malili, müthiş paslarıyla Lokeren savunmasını alt üst etti. Ayrıca rakip futbolculara yaptığı baskıyla sık sık top kaparak savunmasına da yardımcı oldu. Müthiş bir performans sergileyen Consant, güzel futbolunu bir de golle süsledi. 88. dakikada ceza sahasına girdi ve ön direğe çektiği şutla Barry'yi avladı.

Milan gibi bir takımdan sadece 2.5 milyon Euro'ya kadroya katılan Kevin Constant, sergilediği performansla adeta, “İşte nokta transfer böyle olur” dedirtti.

Çıkmak için yalvardı!

Kevin Constant, maçın 82. dakikasında kenara, “Beni değiştirin” işareti yaptı. Ancak maçı tribünden takip eden Vahid Halilhodzic, kulübedeki yardımcılarına, “Biraz daha oyunda kalsın” talimatı verdi. Bosnalı hocanın bu kararı, Fırtına'ya ikinci golü getirdi. Malili yıldız, oyundan çıkmak istediğini belirttikten 4 dakika sonra ağları sarstı. Halilhodzic de bu golün ardından yardımcılarına, “Şimdi çıkartabilirsiniz” mesajını gönderdi ve Constant 88. dakikada yerini Soner'e bırakarak alkışlarla saha kenarına geldi.

Fanatik

Yayınlanma Tarihi:09:41,