SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray‘da 4-0'lık ağır Borussia Dortmund yenilgisinin ardından büyük bir üzüntü vardı. Maç sonrası takımın yardımcı antrenörlerinden Claudio Taffarel, bu gerçeği dile getirdi.

Brezilyalı futbol adamı, “Bu tür maçlar sonrasında yorum yapmak son derece zor. Üretkenlikten uzaktık. Oyunu kontrol etme, istek, arzu iyiydi. Ama futbol sonuca endeksli bir oyun. Dortmund golleri attı, sonuç da onların oldu. Üzgünüz” dedi.

FİKSTÜR VE GERÇEKLER

Takımın kalesini koruduğu dönemde UEFA ve Avrupa Süper Kupa şampiyonluğu gören tecrübeli futbol adamı, üçüncü olup Avrupa Ligi'nde devam etme şansının da zor olduğunu belirterek, “Açıkçası üçüncü olmamız da zor gözüküyor. Durumu değiştirmek adına elimizden geleni yapacağız. Ama bana göre zor. Gruptaki aritmetik ve fikstür, puan tablosunda lehimize gözükmüyor” şeklinde konuştu.

“CEVAP VERMEK ZOR”

Taffarel “Takımdaki temel problem nedir” sorusuna ise “Cevap vermek zor. Pek çok şey söylenebilir. Yeni kurulan düzende belki biraz daha yol almak gerekir. Hiç kuşku yok ki bu oyun seviyesi bizi Avrupa'da taşımaz. Bundan sonra ne yapılabilir, ona bakacağız” dedi.

Bugün

Yayınlanma Tarihi:09:37,