SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bahadır ÇOKİŞKER / AMK

Galatasaray‘da Şampiyonlar Ligi'nde alınan 4-0'lık Borussia Dortmund mağlubiyetinden çok teknik direktör Cesare Prandelli'nin maç sonrası yaptığı açıklamalar tepki topladı.

 

İtalyan hocanın “Bizim hedefimiz her zaman lig. Adım adım ilerlenmesi gereken bir süreç. Beni buraya 4. yıldızı takmam için getirdiler.. Herkese söz veriyorum. Ligin son maçına kadar 4. yıldız için savaşacağız” diyerek Avrupa'nın ikinci plana atan bir açıklama yapması camiayı çileden çıkardı.

BİLETİ KESİLDİ

Alp Yalman'ın Prandelli ile ilgili sert açıklamalarının ardından, Duygun Yarsuvat'ın listesinde bulunan Cem Kınay'ın, “Galatasaray bir dünya markasıdır, Avrupa şampiyonudur, Avrupa‘da ve dünyada başarılı olmak her zaman tartışmasız 1 numaralı hedefidir” şeklindeki tweeti, İtalyan hocanın kesin olarak gönderileceğini gösteriyor.

Prandelli'nin tazminatının olmaması ve sadece bu yılki alacaklarının ödenecek olması da yönetimin elini rahatlattı.

 

MİSYONDAN HABERSİZ

Galatasaray‘ın hedefinin Türk takımlarını yenmek olduğunun mesajını veren Prandelli, bir anlamda Galatasaray'ın kuruluş amacını da göz ardı etti.

Kulübün kurucularından Ali Sami Yen'in, “Maksadımız İngilizler gibi toplu bir halde oynamak, bir renge ve bir isme malik olmak ve Türk olmayan takımları yenmek” doktrinini hiçe sayan ifadeler kullanması, “Prandelli daha kulübün tarihini ve misyonunu bile bilmiyor” yorumlarını da yanında getirdi.

TARAFTAR ÖFKE KUSTU

Sarı-kırmızılı taraftarlar İtalyan hocaya sosyal medya üzerinden öfke kustu. Prandelli'nin gönderilmesi gerektiği savunulurken, “Burası Galatasaray. Hedef her yerde her zaman başarılı olmaktır. Avrupa'da tarih yazan bir kulübüz. Adımızı zafer ve cesaretten alıyoruz ama hocamız bunu bile bilmiyor. Oynattığı futbol zaten ortada. Bir takımın lideri başarıya inanmazsa, yanındakileri nasıl inandıracak” eleştirileri yaptılar.