SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Olay antrenör Özat’ın yardımcısı oldu

Galatasaray'dan olaylı bir şekilde ayrılan kadın antrenör Duygu Erdoğan, Elazığspor'u çalıştıran Ümit Özat'ın yardımcısı oldu.

Güncellenme: 16:56, 24/10/2014
Olay antrenör Özat’ın yardımcısı oldu

Fatih Terim döneminde Galatasaray’ın A takımının antrenmanlarına katılan ve antrenörlük yapan Duygu Erdoğan, PTT 1. Lig’de Elazığspor’u çalıştıran Ümit Özat’ın yardımcısı oldu.

Erdoğan, “Şu an Elazığspor'dayım. PTT 1. Lig'deki ilk deneyimim. Daha önce Süper Lig ve altyapı liglerinde yer almıştım. Burada olmak benim için farklı. Ligleri tanıma, genç futbolcuları tanımak ya da bu liglerdeki tecrübeli futbolcularla çalışmak benim adıma çok önemli bir deneyim olduğunu düşünüyorum. Benim için takım fark etmiyor. Mesleğimi icra ediyorum. Mesleğimi nerede yaptığım değil ne şekilde yaptığım önemli” dedi.

Erdoğan, geçtiğimiz yıl resmi hesabından daha önce Fenerbahçe’yle ilgili attığı tweet’ler nedeniyle Sarı-Kırmızılı kulüpten gönderilmişti.

TARİHİ GERİ VİTES

Duygu Erdoğan’ın Elazığspor’da Ümit Özat’ın yardımcılığını yapacak olması akıllara başka bir olayı da getirdi.

Özat, TV yorumculuğu yaptığı zamanlarda bir programda kadın yorumcu Simge Fıstıkoğlu ile tartışmış, “Ben bir kadınla futbol tartışmam” demişti. Fıstıkoğlu bu sözler üzerine programı terketmiş, Ümit Özat ise cinsiyetçi olmakla suçlanmıştı. O dönem bir kadınla futbol konuşmayan Özat, şimdi bir kadınla birlikte çalışacak.

Yayınlanma Tarihi:15:37,