SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ohh be…

24 Ekim 2014

TÜRK futbolunun her yönüyle çökmüş olduğu bir dönemde Beşiktaş'ın gösterdiği bu mükemmel performans “Ohh be hala varız” dedirtti.

BEŞİKTAŞ takımı dün gece oyunun hemen her kademesinde çok başarılı işler yaptı. Kulübedeki Bilic'ten sahada mücadele eden oyunculara kadar takımın tamamı maçı kazanmaya inanmışlardı ve bunu da başardılar. Partizan'ı sahasına hapsederek onlara kendi evlerinde pozisyon şansı bile tanımadılar. Konsantrasyonları, yardımlaşmaları, hızlı paslaşmaları farka gitmelerindeki en önemli etkendi. Atılan gollerdeki estetik ve yaratıcılık ise şapka çıkarılacak düzeydeydi. Bu sezon ne Avrupa'da ne de Türkiye'de böylesine güzel bir futbol görmediğimiz için Beşiktaş'ın bu performansı hepimizi büyüledi.

İşte takım bu

BURADA Bilic'i takdir etmeden geçemeceğim, Hırvat hocanın kendi karakterini takımına yanstımış olması bu başarıdaki en büyük sebeplerden bir tanesi. Bilic, yaşadığı birçok sıkıntıya rağmen ne diğer takımların hocaları gibi futbolcularını kamuoyu önünde sahipsiz bıraktı ne de motivasyonunu kaybetti. Takımını iyi bir ekip yapmada başarılı oldu ve bunun meyvesini topluyor. Her zaman söylüyordum; kötü zemin Beşiktaş'ın oyununu etkiliyor. Olimpiyat Stadı'nda oynanan maçların haricinde Kara Kartal'ın nasıl bir performans ortaya koyduğu da ortada. Partizan karşısında da bunun örneklerinden birini gördük. Dün geceki muhteşem zaferde Beşiktaş'ta hangi oyuncu öne çıktı diye düşündüğümde ise hiçbir futbolcuyu farklı bir yere koyamadım. Sahada mücadele eden her futbolcu mükemmel bir performans sergiledi. Şahsım adına Partizan karşısında alınan bu tarihi zafer Beşiktaşlı futbolcuları ve Slaven Bilic'i tebrik ediyorum ve başarılarının devamını diliyorum.

KARŞILAŞMANIN hakemini değerlendirecek olursak Paolo Silvio Mazzoleni oyunun sonucuna etki eden bir hataya imza atmadı. Disiplin uygulamalarında da başarılıydı. İyi bir maç yönettiğini söyleyebiliriz.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek