SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Tarık ERYİĞİT / DIŞ HABERLER

Futbol kamuoyunun kafasını kurcalayan ve herkesin faklı cevaplar verdiği “Lionel Messi mi? Cristiano Ronaldo mu?” sorunsalına World Soccer dergisi nokta koydu.

 

Dünyanın en saygın spor dergileri arasında gösterilen World Soccer’ın, uzmanların oyları ile oluşturduğu ‘Tüm zamanların en iyi 11’i açıklandı. 4-4-2 sitemi ile sahaya dizilen efsane 11’de hala aktif futbol hayatını devam ettiren bir isim yer aldı. Bu futbolcu forvet hattında Pele ile birlikte yer alan Messi oldu.

En çok oyun Franz Beckenbauer‘in (68 oy) aldığı 11’de Alman yıldızı Diego Armando Maradona (66 oy) ve Pele (63 oy) takip etti. Ronaldo‘nun yer almadığı efsane kadroda hücum hattı Pele-Messi ikilisinden oluştu.

 

Sürekli Ronaldo ile karşılaştırılan Messi, topladığı oylarla ilk 11’de yer alan Cafu, Bobby Moore, Zinedine Zidane, Alfredo Di Stefano gibi isimleri geride bırakmayı başardı.

‘Tüm zamanların en iyi 11’inde şu isimler yer aldı:

Lev Yashin (30 oy), Cafu (24 oy), Bobby Moore (24 oy), Franz Beckenbauer (68 oy), Paolo Maldini (48 oy) – Johan Cruyff (60 oy), Zinedine Zidane (27 oy), Diego Armando Maradona (66 oy), Alfredo Di Stefano (26 oy) – Pele (63 oy), Lionel Messi (46 oy)

Yayınlanma Tarihi:15:34,