SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Sabah Gazetesi yazarı Hınçal Uluç, haftasonu yapılacak olan Galatasaray‘ın seçimli kongresinde başkan adaylarına seslendi:

Prandelli‘yi kovmayacak aday olmasın…”

 

İşte Hıncal Uluç‘un o yazısı;

“Kovmak” fiilini başlığa koymaya bir türlü elim varmadı. Yazdım, sildim, yazdım sildim.. Ama sonunda yazdım.. Çünkü, Galatasaray‘ı oyuncak haline getiren bu adamın derhal kovulması gerek..

Çapsızın biri, ama iyi adam.. İyi niyetli adam..

Kenarda çok içten çırpındığını, benden fazla üzüldüğünü görüyor ve acıyorum.. Ama sempatilerimi işime karıştırmamam lazım. Bu yüzden, o ağır fiili yazıyorum..

Prandelli derhal kovulmalı…

Ko- vul- ma- lı!

Kulübü, maddi, manevi batıran ve acele baskın kongre kararı alıp arkasına bakmadan kaçan ve de utanmadan, sıkılmadan, hala “Mayıs 2015’te dönebilirim” diyen Ünal Aysal‘ın Galatasaray‘ın başına getirdiği bu beladan derhal kurtulunması gerek.

Prandelli‘yi, beğenen, öven, alkışlayan bir gurup var ülkede…

Fener medyası.. İsmail Kartal nasıl Galatasaraylıların sevgilisi ise, Aziz Yıldırım‘ın “Kalacak” sözleri, nasıl sarı-kırmızı camiada bayram havası yaratıyorsa, Prandelli de Fener için o..

İtalya dışında tek takım çalıştırmamış, İtalya‘nın içinde de pek bir halt edememiş, her nasılsa başına geldiği İtalyan Milli Takımı’nı da Dünya Kupası’nda perişan etmiş bu adamı Fener medyası durmadan “Kariyerli, değerli” diye yazıp durdu ki, kalsın…”

Yayınlanma Tarihi:14:19,