SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

“Fenerbahçe bizim her şeyimiz”

1986-1990 yılları arasında Galatasaray Kulübü'nün başkanlığını yapan 100 yaşındaki Ali Tanrıyar, Fenerbahçe ile aralarının düzelmesi gerektiğini söyledi. Tanrıyar, "Fenerbahçe bizim kardeşimiz, her şeyimiz" dedi.

Güncellenme: 17:20, 24/10/2014
“Fenerbahçe bizim her şeyimiz”

Galatasaray’ın yaşayan efsanelerinden Ali Tanrıyar, Galatasaray’ın durumunun üzücü olduğunu söyledi. A Haber’in sorularını yanıtlayan Tanrıyar, “Dortmund maçını rahatsızlığım nedeniyle izleyemedim. Ama ertesi gün gazeteleri görünce şok oldum” dedi.

Galatasaray’ın hedefinin her zaman galibiyet olduğunu ifade eden ve “Benim zamanımda böyleydi. Şu olmuş bu olmuş önemli değil. Bizden önceki başkanlardan da biz böyle gördük. Onun için 4-0’lık yenilgiyi tasvip etmiyorum” diyen Tanrıyar, mazeretler uyduran Prandelli’ye de tepki gösterdi:

BEN GALİBİYET İÇİN YARATILMIŞ BİR İNSANIM “Prandelli’nin söylediklerini tasvip etmiyorum. Galatasaray karşısındaki rakibi yenecek başka bir şansı olamaz. Ben galibiyet için yaratılmış bir insanım, beraberlik ve yenilgi için değil. Benim hafızam kaybetmez. ‘Galatasaray’ demek galibiyet demektir.”

AYSAL YARARLI İŞLER YAPTI Ünal Aysal’ın görevden ayrılmasını da değerlendiren 100 yaşındaki Ali Tanrıyar, “Ünal Aysal’ın görevden ayrılmasını arzu etmezdim ama bazı işleri dolayısıyla ayrılıyor. Galatasaray’a yararlı çok işler yapmıştır. Allah bundan sonraki hayatında onu muvaffak eylesin” derken başkan adayları

KULÜBÜ ÇOLUK ÇOCUĞA BIRAKTILAR! 

Duygun Yarsuvat ve Alp Yalman için de, “İki adayı da gayet iyi tanıyorum. Yakından tanıyorum. Her ikisinin de başarılı olmasını gönülden arzu ediyorum. Galatasaray’a çok büyük hizmetler yapabilecek kişiler” ifadesini kullandı. Ali Tanrıyar, Yarsuvat’ın 77, Yalman’ın ise 74 yaşında olduğunun hatırlatılması üzerine de espriyi patlattı: “Kulübü çoluk çocuğa emanet etmişler!”

FENERBAHÇE BİZİM KARDEŞİMİZ Sarı-kırmızılı ekibin unutulmaz başkanı, Fenerbahçe için de kucaklayıcı ifadeler kullandı ve centilmenliğini bir kez ortaya koydu: “Fenerbahçe bizim kardeşimiz, her şeyimiz. Dostlukların her zaman devam etmesi şart… Galatasaray, Fenerbahçe ve Beşiktaş Türkiye’nin en sevilen, en sayılan kulüpleri arasındadır. Onun için bu üç kulüp arasında katiyen dargınlık olmaz.”

Yayınlanma Tarihi:14:25,