SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bu ‘Cesare’ti nereden buluyor?

Şampiyonlar Ligi’nde 2. tur hayâl olurken teknik direktör Cesare Prandelli’nin basın toplantısındaki sözleri ise sarı-kırmızılı camianın tüylerinin diken diken olmasına neden oldu.

Güncellenme: 09:17, 24/10/2014
Bu ‘Cesare’ti nereden buluyor?

Kuruluş manifestosunda “Amacımız Türk olmayan takımları yenmek”ibaresi bulunan Galatasaray'ın İtalyan patronu, Avrupa'yı bir kenara bıraktıklarını ve sadece 4. yıldızı kazanmak için burada olduğunu söyleyince yer yerinden oynadı…

Cimbom, bir türlü sezon başından bu yana bekleneni veremezken tepkiler de Cesare Prandelli üzerinde yoğunlaştı..

İşte Prandelli'nin hatalar zinciri…

1. Savunma şablonu ve oyuncuları her maçta değişiyor… Ligdeki isimler Avrupa'da kızağa çekilirken ligde kadroya giremeyen oyuncular bir anda Şampiyonlar Ligi'nde sahaya çıkabiliyor.

2. Sol kanatta geleceği kurtaracak isim olarak transfer edilen Telles, bir türlü süreklilik gösteremiyor.. Prandelli, Sambacı'yı lig maçlarında oynatmazken Avrupa'da ise ilk 11'e yazıyor. Bir türlü hazır olamayan Telles, her maçta dökülüyor.

3. Şampiyonlar Ligi maçlarında farklı sistem ile oynanıyor. Her maçta Cimbom'un dizilişi değişiyor, takım birbirine uyum sağlayamıyor.

4. Maç öncesi toplantılarında rakip takımların analizlerinin anlatılması saatleri buluyor.. Bu durum, oyuncularda konsantrasyon kaybına neden olurken saha içinde hatalar zinciri ortaya çıkıyor.

5. Her fırsatta 4. yıldıza atıfta bulunması ve lig şampiyonluğunun daha önemli olduğunu söylemesi, oyuncuların da Avrupa maçlarına odaklanamaması ile sonuçlanıyor.

Vatan