SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Demba Ba ne kadar büyük bir yıldız olduğunu her geçen gün yeniden kanıtlıyor. Adaptasyon sürecini atlatan, sakatlıklarından etkisinden kurtulan Senegalli futbolcu, son 4 günde ciddi anlamda patlama yaptı.

 

Feyenoord'a karşı hat-trick yaptıktan sonra bir gol de Tottenham'a atan Demba Ba, zincirini Sivassspor'a karşı kırdı. Yiğidolar'a karşı duble yapan, bir de asiste imza atan Senegalli futbolcu galibiyeti getirmişti.

Partizan önünde de 11'de olan Demba Ba yine ağları havalandırdı. 45. dakikada Olcay Şahan'ın güzel pasında fileleri bulan tecrübeli futbolcu, Gökhan Töre'nin golünde de asisti yaptı.

 

“DAHA DA İYİ OLACAĞIM”

Beşiktaş formasıyla toplamda çıktığı 10 maçta 7 kez ağları bulan Demba Ba, 2 de asist yaptı. Böyle giderse Beşiktaşlılar artık Senegalli futbolcuya ‘Golbaba' diye seslenecek.

Maçın ardından konuşan Demba Ba, “Henüz yüzde yüzüme ulaşmış değilim. Daha da iyi olacağım. Teknik ve kalite anlamında çok iyi bir takımız. Genç bir ekibiz fakat artılarımız çok fazla. Kazandıkça özgüvenimiz yükselecek. Önemli olan yakaladığımız pozisyonları atmak” dedi.