SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Yayın hakları D-Smart’ta olan GalatasarayBorussia Dortmund karşılaşması, TRT Spor’un internet sitesinden canlı olarak yayınlandı.

Mücadelenin Smart Spor’dan sadece yayınlandığını bilen sarı kırmızılı taraftarlar, trtspor.com.tr adresine girince şoke oldu.

Sitedeki Canlı Yayın linkini tıklayan futbolseverler, Galatasaray-Borusia Dortmund maçını izledi. Yayında olan program kısmında ise PTT 1. Lig Elazığspor-Manisaspor karşılaşması yazıyordu.

Konu hakkında D Smart cephesi yapılanı “Terbiyesizlik” olarak tanımlarken TRT Haber Daire Başkanı Nasuhi Güngör, D Smart’tan özür diledi.

Twitter hesabından açıklama yapan Güngör, şu ifadeleri kullandı; “Dün gece D Smart yayın platformunda yayınlanan Galatasaray-Dortmund maçı sehven http://trtspor.com.tr üzerinden bir süre yayına verilmiştir. Görevli personelin ihmali ve sorumsuzluğu nedeniyle gerçekleşen bu olay nedeniyle D-Smart ailesinden ve tüm sporseverlerden özür dileriz.”

“TRT Haber ve Spor Yayın Dairesi olarak bu üzücü olayla ilgili tüm sorumlular hakkında bu gece itibarıyla soruşturma başlatılmıştır. Sözkonusu soruşturmayla ilgili tüm gelişmeler anında kamuoyuyla paylaşılacaktır. Tekrar özür diler, saygılar sunarız.”

Yayınlanma Tarihi:00:04,