SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Almanya Bundesliga ekiplerinden Borussia Dortmund forması giyen milli oyuncumuz Nuri Şahin, Galatasaray maçının sabahında NTV Spor’un sorularını yanıtladı.

Türk Telekom Arena’da oynanan karşılaşma için göründüğü kadar kolay olmadığı yorumunu yapan yetenekli oyuncu, sarı kırmızılı ekibi iyi analiz ettiklerini ve hem tecrübe hem de kaliteleri ile galibiyete ulaştıklarını söyledi.

Öte yandan sakatlığı hakkında da açıklamalarda bulunan Nuri Şahin, bir aksilik olmaması durumunda sakatlığının 3 hafta içerisinde geçeceğini ve takım ile birlikte çalışabileceğini söyledi.

Yıldız oyuncu bunlara ek olarak, milli takımdan takım arkadaşı olan Olcay Şahan hakkında övgü dolu sözler sarfetti ve “Olcay Şahan, Türkiye’nin Thomas Mülleri gibi. Yoktan gol yaratıyor” ifadelerini kullandı.

HAGI VE ALEX SÖZLERİ!

Milli takım olarak hala gruptan çıkma şanslarının devam ettiğini söyleyen Nuri Şahin, bunun gerçekleşmesi için artık yalnızca konuşulmaması gerektiğini ve icraata geçilmesi gerektiğini söyledi.

Nuri Şahin ayrıca, yabancı kuralı hakkında da görüşlerini dile getirdi ve gelecek yabancı oyuncuların Hagi ve Alex kalitesinde olmasının Türk futbolunun kalitesini arttıracağı kanaatinde olduğunu ifade etti.

İşte Nuri Şahin’in açıklamaları;

“Kişisel idmanlara başladım. Her şey yolunda giderse üç hafta içerisinde takım ile birlikte çalışmaya başlayacağım. Biz Galatasaray’ı çok iyi analiz ettik. 4-0’a bakınca kolay bir galibiyet gibi gözüküyor ancak öyle olmadı. Kalitemiz ve tecrübemiz ile galibiyete ulaştık. Türk Futbolu’nda istikrar eksikliği var. Takım olarak oynamalı ve kademe atlamalıyız. Zaten iyi oynasak puan toplardık. Artık konuşma değil icraat zamanı. Milli takımın çok büyük olmasa da şansı devam ediyor. Yabancı kontenjanı çerçevesinde Hagi ve Alex gibi yabancı isimler gelecekse ligin kalitesi artar. Salih Uçan’ın Roma’ya gitmesine çok sevindim. Onun gibi gençler hiç çekinmesin ve korkmasınlar. Olcay Şahan, Türkiye’nin Thomas Müller’i. Yoktan gol yaratıyor. Kendisi çok sevdiğim bir kardeşim. Konuşmayı çok sevdiği için haftada 3-4 kez konuşuyoruz. Beşiktaş puan olarak iyi durumda. Galatasaray derbiyi aldı ve Fenerbahçe’nin kalitesi ortada…”