SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Lanet olsun!

23 Ekim 2014

ŞAMPİYONLAR Ligi'nde kabuslar haftasında bir kabusu da Arena'da Cimbom yaşadı. Büyük umutlarla çıkılıp mutlaka kazanılması gereken bir maçta savunmada bu kadar çok basit hata yapılırsa, bu kabusun yaşanması elbette kaçınılmazdır. Maçın başına şöyle bir bakalım.

AVRUPA'DAKİ en deneyimli temsilcimizin, mutlaka alması gereken bir maçta bu kadar çok savunma yanlışı içinde olmasını kim mantıklı bir şekilde açıklayabilir. Belli ki Dortmund, Galatasaray'ı son derece iyi analiz etmiş. Zaaflarının ve yumuşak karnının ne olduğunu en ayrıntılı biçimde oyun planına dökmüş.

HAFTALARDIR yazıp söylüyoruz, Galatasaray savunmasının arkasına atılacak her top sarı-kırmızılı takım için tehlike çanları demek. Biz bunu söylüyoruz ama Galatasaray'da duyan yok.

Karbon kopya goller

NİTEKİM, dün ilk yarıda bu noktalara atılan üç top ve birbirinin karbon kopyası gibi gollerle Türk Telekom Arena'da teslim bayrağı çekildi.

SİZ eğer Şampiyonlar Ligi gibi önemli bir platformdaki mücadelede bir yerlere varmak istiyorsanız, öncelikle kendi alanınızda bu kadar basit savunma yanlışları içinde olmayacaksınız. Ayrıca oyunun kontrolünü de elinizde tutacaksınız. Ama bunların hiçbirisi sezon başından beri olduğu gibi dün de Galatasaray'da yoktu.

HADİ bir hücum planı görünmüyor. Ama insan kendi seyircisi önünde bu kadar kolay teslim olur mu? Bizi Avrupa'da başarılara alıştıran Galatasaray'ı bu acınacak durumlara düşüren ve futbol mantığından uzaklaşmasında sorumluluğu olan herkese lanet olsun!

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek