SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İşte Galatasaray’ın o müthiş(!) analizcisi

4-0'lık Borussia Dortmund maçının ardından ünlü spor yorumcusu Mehmet Demirkol'un 'derhal kovulmalı' dediği o müthiş(!) analizci Metin Çekiçler'den başkası değil!..

Güncellenme: 15:19, 23/10/2014
İşte Galatasaray’ın o müthiş(!) analizcisi

AMK | ÖZEL

Galatasaray’ın Şampiyonlar Ligi 3.maçında Borussia Dortmund’a 4-0 gibi farklı bir skorla devrilmesinin yankıları sürüyor.

Spor kamuoyu mağlubiyetin sorumlusu olarak gösterdiği teknik direktör Cesare Prandelli’yi yerden yere vururken, Ntvspor yorumcusu Mehmet Demirkol’dan ilginç bir çıkış geldi.

“Maç öncesi Borussia Dortmund analizini kim yaptıysa hemen kovulmalı. 13 yaşındaki çocuk bile Piszczek ve Mkhitaryan’ın karşısına 2 maç oynayan Telles’i koymaz” ifadelerini kullanan Demirkol’un bu sözlerinin ardından gözler Galatasaray’ın analiz uzmanı Metin Çekiçler’e çevrildi.

2003 yılında Galatasaray’da gençlik gelişim antrenörü olarak göreve başlayan Çekiçler’in sözleşmesi 4 ay sonra feshedilmişti.

2010 yılında yeniden sarı-kırmızılı kulüp bünyesine dahil olan Çekiçler, o tarihten bu yana Galatasaray’da analiz uzmanı olarak görev yapıyor.

GALATASARAY’IN EN BÜYÜK YILDIZ ADAYINI KOVDURMUŞTU!

Galatasaray alt yapısına 2007 yılında kazandırılan ve geleceğin en büyük yetenekleri arasında gösterilen 1997 doğumlu orta saha oyuncusu Tugay Yelce’nin 3 yıllık Florya macerası Metin Çekiçler’in raporu doğrultusunda sona erdirilmişti!

Böylesine gelecek vaadeden bir oyuncuyu gönderilmeden 1 yıl önce hiçbir kalacak yeri olmamasına rağmen tesislerden attıran Çekiçler’in bu hareketi tartışma konusu olmuş, genç oyuncunun ailesi memleketleri Lüleburgaz’dan mecburen göç etmişti.

2011 yılında Türkiye Futbol Federasyonu tarafından o yılın en iyi gelişim gösteren oyuncusu seçilen genç isim, yine 2011 yılında Avea tarafından Barcelona kamp gezisine davet edilen tek sarı-kırmızılı futbolcu olmuştu.

Tugay Kerimoğlu’nun göreve geldiği sezon basın tanıtımına 5 numaralı formasıyla çıkartılan Tugay Yelce o dönem geleceğin Tugay Kerimoğlu’su olarak lanse edilmişti.

Yayınlanma Tarihi:14:47,