SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İspanyol basınından Arda’ya övgü

Atletico Madrid'in UEFA Şampiyonlar Ligi'nde Malmö karşısında elde ettiği farklı galibiyet ülke basınında "efsane devam ediyor" başlıkları ile kutlandı.

Güncellenme: 11:07, 23/10/2014
İspanyol basınından Arda’ya övgü

Milli oyuncumuz Arda Turan’ın farklı skora giden ilk golün asistliğini yaptığına dikkat çeken gazeteler yıldız futbolcumuzun Malmö defansının anahtarını açan futbolcu olduğuna dikkat çektiler.

As gazetesi, “Arda yönetti Atletico kazandı” başlığı atarak Türk futbolcunun Koke’nin attığı birinci gole yaptığı asistin defalarca seyredilmesi gerektiğine işaret etti. Marca gazetesi ise, “şimdi liderler” başlığını kullanarak Malmö’nün ilk yarıdaki katı defansının ikinci yarı tamamen çöktüğünün Atletico’nun bu galibiyetle gurupta liderliğe oturduğunu yazdı. Gazete Arda Turan’a 8 gibi yüksek bir not vererek Türk oyuncunun oyunu okuyuşunun arkadaşları ile yardımlaşmasının örnek olması gerktiğini savundu. Sport gazetesi’de ” Atletico şenliği ” başlığını attı. Gazete, Arda’nın sivri zekası ile Koke’ye attığı gol pasının Atletico takımını yeniden doğmasına yol açtığını vurguladı. El Mundo Deportivo gazetesi başlığına ” Koke farklı skorun orkestra şefi oldu” sözlerini taşıdı. Gazete Arda Koke ikilisinin 5-0’a giden farklı galibiyetin mimarları olduğuna işaret ederek Atletico’nun bu sonuçla gurupta lider olduğunu ve geçen yılki Şampiyonlar Ligi’ndeki başarının bir tesadüften ibaret olmadığını herkese kanıtlamaya başladığını ifade etti.