SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

“CR7’ye sormadan oyundan alırım”

İspanya La Liga ekiplerinden Barcelona'nın teknik direktörü Luis Enrique'nin, takımının Eibar karşısında 3-0 galip geldiği karşılaşmada Messi'yi oyundan çıkartamamasına Ancelotti'den uzun süre konuşulacak bir cevap geldi.

Güncellenme: 11:15, 23/10/2014
“CR7’ye sormadan oyundan alırım”

İspanya La Liga ekiplerinden Barcelona’nın teknik direktörü Luis Enrique’nin, takımının Eibar karşısında 3-0 galip geldiği karşılaşmada Messi’yi oyundan çıkartamamasına Ancelotti’den uzun süre konuşulacak bir cevap geldi.

Real Madrid’in Liverpool ile oynadığı UEFA Şampiyonlar Ligi karşılaşmasında Ronaldo’yu oyundan alan İtalyan teknik adam, maç sonrası gazetecilere “Ben Cristiano’yu ona sormadan oyundan alırım” cevabını verdi. Bu sözler İspanyol basınında “Luis Enrique’ye tokat gibi bir cevap” şeklinde verildi. Luis Enrique’nin Messi’yi oyundan alamayışının acizliğine değinen gazeteler, Ancelotti’nin takımda kimin sözünün geçtiğini net bir şekilde ortaya koyduğunu belirtti.

Real Madrid ile Barcelona arasında bu hafta sonu oynanacak “El Clasico” karşılaşması öncesi Ancelotti’nin yaptığı bu söz ve hareket, ortamı iyice kızıştırdı.