SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Akıllar F.Bahçe derbisinde kalmış

23 Ekim 2014

DERBİ yorgunu Galatasaray'ın aklı hala o maçta kalmış. Yani maça zihinsel ve fiziksel olarak hazır çıkamayınca sonuç da doğal olarak böyle oldu. Bu maçta savunmanın iki tarafındaki oyuncular aksayınca da yenilgi kaçınılmaz hale geldi. İki savunma oyuncusu Tarık ve Telles çok öne çıkarak asli görevlerini ihmal ettiler. Telles alan markajında olmadığı gibi adam markajında da çok yetersiz kaldı. İlk ve ikinci gol neredeyse birbirinin kopyasıydı.

GALATASARAY öne çıktığı pozisyonlarda, takım halinde geriye dönmede çok ciddi sorunlar yaşadı. Sarı-kırmızılılarda tek kesici rolünü üstlenen Melo, böylesine ağır maçları kaldıramaz. Neredeyse ilk yarıda hiç pozisyona girmeyen bir görüntüsü vardı Galatasaray'ın.

PRANDELLİ'NİN en büyük eksiğinin oyunu iyi okuyamaması olduğunu daha önce dile getirmiştim. Dün de aynı seyirde devam etti. Telles'i çıkardı, Tarık'ı sola çekti. Yasin'i sağ beke aldı, takımın kurgusuyla sürekli oynadı. Anlayamadığım bir başka konu ise sahada ruh gibi gezinen Pandev'e 78 dakika nasıl tahammül etti? Hakemi zorlayamadılar

DORTMUND ise ne istediğini bilen bir görüntüde sahaya çıktı. Ve bunda da başarılı oldular. Futbol adına çok güzel örnekler verirken, disiplinli oyunun ne olduğunu da göstermiş oldular. Arsenal'in Anderlecht'i son anda yıkması ise olası grup üçüncülüğü açısından sarı-kırmızılılar için tatsız gecenin belki de tek tesellisi oldu.

MAÇIN İspanyol hakemi Antonio Mateu Lahoz için futbol hayatının en rahat maçıydı. Galatasaray öyle isteksizdi ki, ev sahibi olmasına rağmen hakemi bile zorlayamadılar. 16. dakikada Dortmundlu oyuncunun eline çarpan ve penaltı beklenen pozisyonda ise verdiği devam kararı doğruydu.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek