SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İrfan YİRMİBEŞ / AMK

Fenerbahçe'de Joachim Löw sesleri yeniden yükselmeye başladı. Sezona şampiyonlar olarak giren ancak ilk 6 haftada ortaya koyduğu performans ile hayal kırıklığı yaratan sarı-lacivertli ekibin teknik sorumlusu İsmail Kartal'ın bir ayağı çukurda gibi.

 

Ersun Yanal'ın gönderilmesinin ardından başkan Aziz Yıldırım'ın takımı teslim ettiği Kartal'ın sezon başında büyük destek aldığı Alman Milli Takımı'nın teknik direktörünün ismi gündemden düşmüyor.

DESTEK VARMIŞTI

Başkan Aziz Yıldırım'ın göreve geldikten sonra takımın başına getirdiği ilk teknik adam olarak tarihe geçen ve sarı-lacivertli kulüpten ayrıldıktan sonra Alman Milli Takımı ile büyük başarılara imza atan Löw, taraftarın da hayranlığını kazanmıştı.

Tartışılmaya başlanan İsmail Kartal, daha önce Löw ile birlikte çalışan yardımcısı Frank Wormuth'u Türkiye'ye getirmeye karar verdi. 54 yaşındaki Wormuth 98-99 sezonunda Fenerbahçe'de Löw ile birlikte çalışmıştı.

 

Görevde kaldığı süre içinde bir çok ünlü teknik adamla çalışan ve yollarını ayıran başkan her fırsatta ‘en büyük pişmanlığım' diye yorumladığı Joachim Löw'ü son yıllarda takımın başına getirmek istedi. Ancak Alman Milli Takımı ile sözleşmesi bulunan başarılı hoca bunu kabul etmedi.

Dünya şampiyonu olduktan sonra eleme gruplarında kötü sonuçlar alan Löw'ün sıkıntılı günler geçirdiği ve Türkiye'ye dönmeye sıcak baktığı sızan haberler arasında.

Yayınlanma Tarihi:10:02,